Młodzieżowa Drużyna Pożarnicze dziewcząt reprezentująca OSP Przytkowice zakwalifikowała  się  d
Młodzi strażacy z OSP Przytkowice jadą na olimpiadę do Szwajcarii

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicze dziewcząt reprezentująca OSP Przytkowice zakwalifikowała  się  do udziału w Międzynarodowym Spotkaniu Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Szwajcarii.

Druhowie z całej Europy, zawody te określają  jako Strażacka Olimpiada CTiF, impreza odbędzie się w dniach 14 - 21 lipca tego roku  w Martigny w Szwajcarii.  Warto dodać, że  młodzi druhowie z OSP Przytkowice dominują już nie tylko w gminie, powiecie czy województwie ale też w skali kraju, teraz zakwalifikowali się na Olimpiadę Strażacką, otrzymali okazję by swoje umiejętności zaprezentować na arenie międzynarodowej.

W ostatnich Ogólnopolskich Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych CTiF Konin - Licheń Stary 2018,  drużyna MDP Przytkowice sekcje dziewcząt i chłopców spisała się doskonale  zajęła  czołowe miejsca i zdominowała zawody zdobywając cztery okazałe puchary.

Wicemistrzostwo  Polski zajęła drużyna dziewcząt MDP Przytkowice i to właśnie ta drużyna zakwalifikowała się na olimpiadę, tym samym otrzymała okazję do rywalizacji w międzynarodowym gronie, ale będzie to też doskonała okazja do wymiany doświadczeń, zawarcia nowych znajomości a także doskonała okazja do promocji naszego regionu.

Gmina Kalwaria Zebrzydowska finansowano będzie wspierała przygotowania  i wyjazd na zawody w Szwajcarii.

 

 

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.