W weekend już po raz szósty  Kalwaria  będzie gościć czołowych szpadzistów w kategoriach skrzat,
Szermierze po raz szósty powalczą w Kalwarii o puchar

W weekend już po raz szósty  Kalwaria  będzie gościć czołowych szpadzistów w kategoriach skrzat, zuch, dzieci, młodzik i junior młodszy podczas Turnieju Szermierczego "VI Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej" w szpadzie sportowej, który znajduje się w oficjalnym kalendarzu Polskiego Związku Szermierczego.  

Podobnie jak w latach poprzednich, zawody zostaną rozegrane w hali sportowej Zespołu Szkół nr1 przy ul. Mickiewicza 14 (wejście główne od ulicy Broniewskiego) od godzinach od 10:00 w sobotę (12.01) i w niedzielę (13.01), również od godziny 10:00. Chłopcy i dziewczęta będą reprezentowali roczniki 2002 - 2011 tj. mające od 8 do 17 lat z czołowych polskich klubów szermierczych oraz goście z zagranicy.

W roku ubiegłym oprócz zawodników z Polski, Kalwaria Zebrzydowska gościła reprezentantów  Wenezueli, Czech, Białorusi i Węgier. W poprzednich latach Kalwarię odwiedzali ponadto również przedstawiciele Ukrainy, Litwy i Słowacji.

Walki szermiercze prowadzone przez sędziów na profesjonalnych planszach wyposażonych w aparaty sygnalizujące trafienia będzie można obserwować z trybun. Wstęp dla publiczności bezpłatny. Patronat nad zawodami objął starosta powiatu wadowickiego, burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej, Polski Związek Szermierczy i Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Zgodnie z obowiązującym regulaminem, zawodnicy zostaną podzieleni na grupy w których zostaną przeprowadzone eliminacje.  Zakwalifikowani do dalszego udziału w turnieju będą walczyć systemem pucharowym aż do wyłonienia zwycięzcy.

Stowarzyszenie Klub Szermierzy „Grass-Hopper Kalwaria” , które jest organizatorem zawodów,  zaprasza wszystkich, którzy chcieliby obejrzeć zmagania w  dyscyplinie olimpijskiej - szpadzie sportowej.

PROGRAM ZAWODÓW

12 stycznia (sobota)

godz. 10:00          szpada chłopców, rocznik 2007-2008

                               szpada chłopców, rocznik 2005-2006

godz. 12:00          szpada chłopców, rocznik 2002-2004

godz. 14:00          szpada chłopców, rocznik 2009-2010

                               szpada chłopców, rocznik 2011 i młodsi

               

13 stycznia (niedziela)

godz. 10:00          szpada dziewcząt, rocznik 2007-2008

                               szpada dziewcząt, rocznik 2005-2006

godz. 12:00          szpada dziewcząt, rocznik 2002-2004

godz. 14:00          szpada dziewcząt, rocznik 2009-2010

                               szpada dziewcząt, rocznik 2011-2012

Przypomnijmy, że Stowarzyszenie Klub Szermierzy „Grass-Hopper Kalwaria” prowadzi zajęcia od 2011 roku. Dzięki wytrwałości  zawodników oraz wiedzy i doświadczeniu trenerów, mogą pochwalić się znaczącymi sukcesami odniesionymi w rozgrywkach krajowych oraz zagranicznych w dyscyplinie olimpijskiej – szpadzie sportowej.

Treningi w  klubie odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych. Ponadto szermierze uczestniczą co roku w zgrupowaniach kondycyjnych w czasie wakacji i ferii zimowych gdzie dodatkowo podnoszą swoje umiejętności i sprawność fizyczną.

Zawodnicy "Grass - Hopper Kalwaria" regularnie startują w zawodach w kraju i za granicą odnosząc znaczące sukcesy. Znajdują się oni na listach klasyfikacyjnych Polskiego Związku Szermierczego obejmujących wyłącznie zawodników którzy w czasie ogólnopolskich zawodów zaliczanych do punktacji, wychodzili zwycięsko z eliminacji grupowych oraz kwalifikowali się do drugiej rundy walk pucharowych. Wśród zawodników klubu są osoby powołane do kadry województwa małopolskiego.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.