Pierwszy z  cyklu turniejów „Lolek Cup” w piłkę nożną za nami. Zabawę otworzył rocznik 2008,
Drukuj
Pierwszy turniej z cyklu Lolek Cup za nami

Pierwszy z  cyklu turniejów „Lolek Cup” w piłkę nożną za nami. Zabawę otworzył rocznik 2008, w trakcie zmagań  mogliśmy  obserwować 8 zespołów z województwa małopolskiego jak i śląskiego. Na parkiecie swoje umiejętności przedstawiło blisko 100 młodych zawodników.

Pierwszy turniej z cyklu Lolek Cup dla rocznika 2008 odbył się w sobotę (29.12) w Szkole Podstawowej nr 2 w  Wadowicach. Zmagania młodych sportowców podziwiało z trybun wielu rodziców oraz sympatyków młodzieżowego sportu w Wadowicach.

Nie zabrakło również trenerów z okolicznych zespołów, na trybunach pojawił się też trener młodzieżowych zespołów Wisły Kraków. W turnieju wystąpiło 82 młodych zawodników, strzelone zostało 57 bramek , rywalizacja rozstrzygnęła się w 20 spotkaniach co dało 320 minut gry , w tym 3 serie rzutów karnych .

Nagrody indywidualne:
MVP turnieju: Igor Piech (Akademia Orzeł Mokre)
Najlepszy strzelec: Adam Ciućka (SMS ŻAPN Żywiec)
Najlepszy bramkarz: Patryk Szafraniec (PUKS Karol Wadowice)

Zwycięzca Ligi Mistrzów w turnieju jak i całej imprezy została drużyna:  SMS ŻAPN Żywiec. Kolejne miejsca przypadły zespołom Akademia Orzeł Mokre, Progress Andrychów, AP Gliwice. W Lidze Europy zwyciężyli gospodarze turnieju PUKS Karol Wadowice, przed zespołami Strzelec Budzów, MOSiR Bochnia oraz KS RABA Dobczyce.

12 stycznia odbędzie się turniej rocznika 2009.