W dniach od 7 do 9 grudnia w Uniejowie odbył się finał konkursu Promowanie i upowszechnianie aktywnoś
Sportowy projekt z Radoczy z szóstą lokatą w kraju

W dniach od 7 do 9 grudnia w Uniejowie odbył się finał konkursu Promowanie i upowszechnianie aktywności fizycznej poprzez wyróżnienie najlepszych projektów  „100 lat Niepodległości na sportowo”, realizowanych w środowisku wiejskim.  W konkursie bardzo dobrze wypadł projekt z Radoczy.

W tym roku organizatorzy zgłosili do konkursu 49 przedsięwzięć, spośród których do finału dotarło 16. Z powiatu wadowickiego zgłoszono imprezę pod nazwą XIX Ogólnopolski Rajd Pieszy, Bieg i Rajd Rowerowy na Groń Jana Pawła II z okazji 100-lecia Niepodległości Polski, zorganizowaną przez Stowarzyszenie Szkoła dla Regionu – LKS Orkan wraz z Zespołem Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. św. Jana Pawła II w Radoczy. Dzięki zapewnieniu sobie pierwszego miejsca w województwie małopolskim projekt trafił do finału krajowego, zajmując wysokie szóste miejsce.

Krajowa Komisja Konkursowa doceniła przede wszystkim innowacyjność wydarzenia i powszechną dostępność, a także wsparcie organizacyjne i zaangażowanie finansowe przez samorządy w realizację projektu. Istotnym kryterium oceny była również liczba osób zaangażowanych przy realizacji zadania oraz łączna liczba uczestników imprezy.

Warto wspomnieć, że w rajdzie udział wzięło ponad 300 osób, a zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Wadowicach, Małopolskiego Zrzeszenia LZS oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tomicach. Wyróżnienie zostało odebrane przez Joannę Galus, Monikę Smazę, Włodzimierza Mamonia oraz Grzegorza Rossochackiego - działaczy Stowarzyszenia Szkoła dla Regionu – LKS Orkan, a zarazem  nauczycieli Zespołu Szkół CKU w Radoczy, a Małopolskie Zrzeszenie LZS reprezentował zastępca przewodniczącego MZ LZS w Krakowie Jacek Kucybała - „kierownik ekipy z Radoczy”.

Podczas trzydniowego pobytu w Uniejowie uczestnicy mogli korzystać z tamtejszych leczniczych term, a także wziąć udział w zawodach sportowo-rekreacyjnych i innych atrakcjach przygotowanych przez organizatorów.

Zadanie zorganizowane zostało przez Ministerstwo Sportu i Turystyki wraz z Krajowym Zrzeszeniem Ludowe Zespoły Sportowe.


(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.