W sobotę (17.11) w Hali Sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się XVII
W Kalwarii spotkało się 10 drużyn małopolskich sportowych klubów parafialnych. Kto okazał się najlepszy?

W sobotę (17.11) w Hali Sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbyły się XVII Halowe Mistrzostwa Małopolskich Parafialnych Klubów Sportowych. Podwójną koronę wywalczyli młodzi z PKS św. Jadwiga Kraków, okazali się najlepsi w kategorii Żak i Orlik.

Głównym organizatorem Turnieju był  Parafialny Klub Sportowy " Św. Józef" w Kalwarii Zebrzydowskiej, patronat honorowy nad mistrzostwami objął burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty.  Warto w tym miejscu też dodać, że młodzi zawodnicy z PKS św. Józef w piłce nożnej w kategorii Żak i Orlik zaliczani są do najlepszych drużyn w Małopolsce wśród parafialnych klubów sportowych, a możliwość pełnienia roli gospodarza to ukłon w ich stronę.

Otwarcia Mistrzostw dokonali  prezes Małopolskich Parafialnych Klubów Sportowych ks. Paweł Łukaszka,  Augustyn Ormanty, Marek Cimer, Ewa Małczyk, Marian Małczyk – członkowie zarządu Małopolskiego Związku Parafialnych Klubów Sportowych, a także przedstawiciele organizatora Turnieju ks. Grzegorz Banowski, Ewa Frosztęga, Marcelina Tyrpa.

W ubiegłym roku PKS św. Józef spisał się doskonale zajmując dwa drugie miejsca, w tym roku wywalczyli wicemistrzostwo Małopolski w kategorii Orlik. Do udziału w tym cyklicznym turnieju każdego roku zapraszane są najlepsze parafialne kluby sportowe z województwa Małopolskiego, do Kalwarii Zebrzydowskiej przyjechało łącznie 10 drużyn.

Wyniki - XVII Halowe Mistrzostwa Małopolskich Parafialnych Klubów Sportowych:

Grupa Żak:
1 miejsce PKS Św. Jadwiga
2 miejsce PUKS Pobiedr Paszkówka I
3 miejsce PKS Milenium Skawina
4 miejsce PKS św. Józef Kalwaria Zebrzydowska
5 miejsce PUKS Pobiedr Paszkówka II
 
Grupa Orlik:
1 miejsce PKS Św. Jadwiga Kraków
2 miejsce PKS Św. Józef Kalwaria
3 miejsce PKS Milenium Skawina  
4 miejsce PUKS Pobiedr Paszkówka
5 miejsce UKS im. Św. Rodziny Kraków

(TB)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Boguś 2018-11-20 13:49
Tak...a gdzież jest PUKS Karol |Wadowice ???
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.