Spytkowice z powiatu wadowickiego i Spytkowice z powiatu nowotarskiego po raz kolejny zorganizowały szta
Drukuj
#SpytkowiceKNT połączyły się ze #SpytkowicamiKWA bieganiem i kolarstwem

Spytkowice z powiatu wadowickiego i Spytkowice z powiatu nowotarskiego po raz kolejny zorganizowały sztafetę biegowo-rowerową. W ten sposób pokonując kilkudziesięciokilometrową  trasę uczcili 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

W niedzielę (28.10) odbyła się sztafeta biegowo - rowerowa przyjaźni gmin Spytkowickich. Po raz kolejny sportowcy ze Spytkowic nowotarskich razem ze sportowcami ze Spytkowic wadowickich zorganizowali takie wydarzenie. Tym razem z okazji 100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę odległe o ponad 70 kilometrów gminy połączyły się biegowo-rowerową trasą przez Jordanów, Maków, Suchą i inne miejscowości po drodze.

W wydarzeniu uczestniczyło blisko 30 uczestników, który mimo deszczowej pogody z uśmiechem na ustach pokonali trasę, po drodze wzbudzając uśmiech i ciepłe uczucia.

Sztafeta zatrzymała się na wadowickim rynku pod papieskim pomnikiem, aby kwiatami uczcić 40-lecie pontyfikatu św. Jana Pawła II. Potem udała się do Zatora aby wysiłek i stracone kalorię zregenerować "rybką" z Doliny Karpia.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Ostatnie artykuły z kategorii Sport:

Korupcyjna afera w lokalnej piłce nożnej. Zatrzymano trzech sędziów

W Andrychowie powstanie Miejski Ośrodek Sportu Kultury i Turystyki

Nauka na nartach i pływanie. W gminie Wieprz realizują sportowe projekty

130 zawodników wzięło udział w VI Rodzinnym Slizgu

Szkoleniowcy z PZPN będą szkolić trenerów na wadowickim Orliku