Pierwszy z trzech kompleksów sportowych, który buduje starostwo, już jest gotowy. Powstał on przy CKZ
Pierwszy z trzech sportowych kompleksów już gotowy

Pierwszy z trzech kompleksów sportowych, który buduje starostwo, już jest gotowy. Powstał on przy CKZiU w Andrychowie. Powoli dobiega też końca budowa dwóch kompleksów sportowych w Wadowicach. Z obiektów będą teraz korzystać nie tylko uczniowie, ale każdy, kto będzie miał na to ochotę.

Jak zapowiadano, tak zrobiono. Starostwo Powiatowe w Wadowicach skończyło budowę pierwszego z trzech kompleksów sportowych. Przy andrychowskim "Kotarbinie" powstały dwa sztuczne boiska (z nawierzchnią poliuretanowo-gumową), do gry w piłkę i ręczną, koszykówkę oraz siatkówkę. Jest też  skocznia do skoku w dal. Cały obiekt jest oświetlony i co ważne, mogą teraz z niego korzystać wszyscy mieszkańcy.

Inwestycja ta kosztowała blisko 950 tysięcy złotych, z czego aż 733 tysiące złotych powiat wadowicki pozyskał z Unii Europejskiej. Wokół obiektu jeszcze trzeba tylko wykonać prace porządkowe i młodzież będzie mogła już ćwiczyć na nowych boiskach o ile pogoda na to pozwoli.

Taki kompleks sportowy to marzenie każdego nauczyciela WF-u oraz oczywiście uczniów. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni – cieszy się Tomasz Bizoń, dyrektor CKZiU

Powoli dobiega też końca budowa dwóch kompleksów sportowych w Wadowicach: przy wadowickim LO oraz przy Ekonomiku, czyli CKZiU nr 1. Już wkrótce boiska będą oddane do użytku.

Łączny koszt wszystkich trzech inwestycji wyniesie blisko 3,3 miliona złotych, z czego 2,5 miliona (75%) powiat pozyskał z Unii Europejskiej.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-1 #1 dert 2018-10-19 20:58
Ten to działa .brawo
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.