W sobotę (6.10) odbyły się kolarskie zawody szosowe w indywidualnej jeździe na czas Time Trial Poniki
Piękna pogoda, fantastyczna atmosfera. Blisko 60 kolarzy ścigało się do Ponikwi

W sobotę (6.10) odbyły się kolarskie zawody szosowe w indywidualnej jeździe na czas Time Trial Ponikiew, zorganizowane przez Klub Kolarski Peleton Wadowice działający przy Stowarzyszeniu „Blisko Skawy”. Wymarzona pogoda i fantastyczna atmosfera przyciągnęła blisko 60 kolarzy.

Na 6,5 kilometrowej trasie o wzrastającym nachyleniu walczyło 60 zawodników podzielonych na dwie kategorie startowe: kobiety i mężczyźni. Międzynarodowa obsada podniosła prestiż zawodów, a chęć poprawienia ubiegłorocznego rekordu motywowała do największego wysiłku.

Od godziny 15:00, w minutowych odstępach czasu, kolejni zawodnicy ruszali na trasę. Słońce i temperatura były tego dnia sprzymierzeńcami kolarzy, jednak czołowy wiatr sprawił, że pierwsze 5 kilometrów to była prawdziwa walka z dodatkowym oporem stawianym przez siły natury.

Wzdłuż drogi pojawiło się bardzo wielu kibiców, którzy dopingowali wszystkich startujących w sposób, jaki można zobaczyć na najbardziej znanych wyścigach kolarskich na świecie.

Wśród mężczyzn trasę najszybciej pokonali: Wojciech Niewidok z Wadowic, oraz Rafał Wrożyna z Pszczyny ustanawiając nowy rekord wynikiem 12 minut 27 sekund.

Wśród kobiet najszybsza okazała się Ewa Brzozowska-Wicherek z Makowa Podhalańskiego z czasem 15:35.

Po zakończeniu rywalizacji sportowej odbyło się wręczenie pucharów oraz nagród ufundowanych przez sponsorów imprezy, firmy: Sahara, Goodsport i Superprint. Nagrodę dodatkową od Ekoi Polska otrzymał także Dawid Ratajczak, który ze względu na ograniczania ruchowe poruszał się handbike’m.

Pozytywna atmosfera zawodów udzieliła się wszystkim startującym, którzy już zdeklarowali chęć uczestnictwa w kolejnej edycji tej kolarskiej imprezy.

Pełne wyniki zawodów można znaleźć na stronie Klubu Kolarskiego Peleton Wadowice: www.peletonwadowice.pl

(Artur Byrski)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.