Urząd Miejski w Wadowicach ogłosił właśnie przetarg na gruntowną przebudowę stadionu MKS Skawa. Po
Ogłoszono przetarg na Wadowickie Centrum Rekreacji na stadionie Skawy

Urząd Miejski w Wadowicach ogłosił właśnie przetarg na gruntowną przebudowę stadionu MKS Skawa. Powstanie tutaj Wadowickie Centrum Rekreacji: arena lekkoatletyczna, boisko wielofunkcyjne, teren sportów aktywnych z torem rowerowym, skatepark, strefą fitness i pawilonem gastronomicznym.

Wadowicki magistrat ogłosił właśnie przetarg na gruntowną przebudowę stadionu MKS Skawa w Wadowicach, który ma wyłonić firmę w systemie „zaprojektuj i wybuduj”. Na powierzchni ponad 2 ha powstanie tutaj Wadowickie Centrum Rekreacji: arena lekkoatletyczna wraz z boiskiem do piłki nożnej, boisko wielofunkcyjne do gier zespołowych przykryte halą pneumatyczną o wymiarach 36x54 m (w miejscu obecnych kortów tenisowych) oraz plac zabaw z minigolfem i labiryntem o długości około 100 metrów. Na arenie będzie można trenować kilkanaście konkurencji lekkoatletycznych, w tym skok w dal i trójskok, skok wzwyż oraz pchnięcie kulą, a bieżnia z 6 torami umożliwi przeprowadzanie zawodów w biegach płaskich, przez płotki oraz z przeszkodami (na łuku powstanie bowiem specjalny rów z wodą). Ostatnim „sportowym” elementem będzie strefa sportów aktywnych z torem rowerowym, skateparkiem i strefą fitness. Ten teren uzupełni też pawilon gastronomiczny z tarasem oraz promenada. Całość uzupełnią alejki, zieleńce, ławki, stojaki rowerowe, oświetlenie i monitoring… a nawet strefa relaksu z 25 hamakami. Pomyślano też o aspekcie ekologicznym – na całym terenie nie zabraknie urządzeń do przetwarzania energii słonecznej, tzw. drzew solarnych, a na dachu pawilonu – paneli solarnych.

Gmina Wadowice na projekt warty 6,5 milionów złotych pozyskała dotację unijną w kwocie 4,6 milionów złotych. Całość prac ma się zakończyć do końca 2020 roku.

To dobra wiadomość dla mieszkańców, bo stadion Skawy Wadowice położony przy ulicy Błonie lata świetności ma już dawno za sobą. Oprócz wybudowania kilka tam temu tutaj Orlika, nowych krzesełek, oświetlenia a także postawienie nowego mostka w zamian starego, zabranego przez wysoką wodę Dąbrówki mało się tutaj dzieje. Biegacze narzekają głównie na zdewastowaną bieżnie i niewykorzystane miejsce.

Projekt gminy Wadowice koliduje "nieco" z obietnicami wyborczymi starosty wadowickiego Bartosza Kalińskiego, który pod koniec sierpnia zapowiedział szumnie budowę nowoczesnej hali widowiskowo-sportowej Arena Wadowice z pełnym zapleczem na treningi, zawody, mecze, koncerty i wypoczynek (zobacz: Bartosz Kaliński chce wybudować halę widowiskowo-sportową Arena Wadowice).

Wyborczą kiełbasę Kalińskiego wyśmiał na Facebooku burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski:

 

 

(Marcin Guzik)

 

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 No proszę 2018-09-11 13:50
A ruda z płaskim pier...lili, że to centrum nie powstanie. Tak to jest słuchać i czytać niedorozwojów ;)
Cytować
+6 #2 Lamusy 2018-09-11 13:55
Bartuś Kaliński planował tutaj arenę ;) Zapomniał sobie, że kilka miechów temu gmina dostała kasę na centrum? Co za zepsuta kiełbasa wyborcza...
Cytować
+9 #3 hrab 2018-09-11 14:01
Tak tak...... a po wyborach na projekcie architektów z Krakowa albo pieron wie skąd skończy się ... albo, że klub skawa nie pozwoliła na przebudowę
Nie jestem już naiwna i wy też czytajcie między wierszami A jeszcze zapytam kto zapłacił za projekt woonerfu ??? MY a powinien ???? No No kto ??
Cytować
+1 #4 kanapka wyborcza 2018-09-11 14:09
Projekt po wyborach trafi do kosza, jak i reszta  pieniędzy wydanych na nietrafione projekty? Nowy burmistrz zaora ten pomysł bez mrugnięcia okiem , i dobrze :)
Cytować
+6 #5 hrab 2018-09-11 14:25
A dopiero co mówił ,że gmina wybuduje most drugi !! za Maspexem a tu arena stadion .... aż strach pomyśleć co będzie jak w Polsce będzie olimpiada
Heh cieszę się że mieszkam w tak bogatej gminie a nie w Emiratach tam to bieda .... ech ech... iluzjonista wszystko wyciągnie z kapelusza !!
Cytować
-10 #6 Sport 2018-09-11 14:46
Jaki dureń robi Centrum Rekreacyjne w terenie zalewowym pod zaporą.
Czy w głowie mają nasrane czy W dupach się poprzewracało.
Wadowicach będzie olimpiada prawda pod nazwą spływem Stawy. :D
Cytować
+9 #7 Lump 2018-09-11 15:00
cyt:
"..Gdy jedni obiecują budowę widmowej ARENY, my właśnie ogłosiliśmy przetarg na gruntowną przebudowę stadionu MKS Skawa.."
WADOWICZANIE OGŁOSILI PRZETARG NA GRUNTOWNA ZMIANĘ WADOWICKIEJ WŁADZY !!!
Cytować
+3 #8 Mieszkaniec 2018-09-11 15:47
Cytuję hrab:
Tak tak...... a po wyborach na projekcie architektów z Krakowa albo pieron wie skąd skończy się ... albo, że klub skawa nie pozwoliła na przebudowę
Nie jestem już naiwna i wy też czytajcie między wierszami A jeszcze zapytam kto zapłacił za projekt woonerfu ??? MY a powinien ???? No No kto ??


Jeśli ktoś po przegranych wyborach Klina aanuluje ten projekt to będzie mega debilem...
Cytować
+4 #9 PIS-uar 2018-09-11 16:09
Pytanie do p.Klinowskiego - co to jest "widmowa arena"?
Cytować
+8 #10 XxXxYyYy 2018-09-11 16:26
Typowa kiełbasa wyborcza. Który to już projekt tej ekipy? Oni tylko projektują i do kosza wyrzucają. Widać marazm i marnotrawienie pieniędzy. Wadowiczanie już nabrać się nie pozwolą.
Cytować
+1 #11 MAKS 2018-09-11 17:00
Dopiero teraz? Za póżno!
Cytować
+5 #12 ... 2018-09-11 17:35
Cytat:
Gdy jedni obiecują budowę widmowej ARENY, my właśnie ogłosiliśmy przetarg na gruntowną przebudowę stadionu MKS Skawa.
Po 4 latach serio ??? z zakończeniem w 2020 :D czyli łącznie 6 lat - istna petarda szybkości. Ale trochę bardziej poważnie to powinno być ogarnięte za tej kadencji, a nie 2 kadencje na taki mały projekt gdzie wielkiego budowania niema.

Plus za pomysł z mini golfem, ale minus za czas realizacji. Pomysł starosty nie jest zły bo chce obiektu który można użytkować cały rok, a rozwiązanie burmistrza w zimie leży totalnie pod śniegiem.
Cytować
-2 #13 Wacek 2018-09-11 17:45
Widzę, że konkurencja Klinowskiego nie śpi. Ciekawe co już im obiecali. A wracając do tematu super informacja. A takie projekty się robi niestety latami, zdobycie funduszy , projekty, uzgodnienia... Niechaj jeden z drugim spróbuję sobie dom wybudować to pogadamy.
Cytować
+3 #14 Romek 2018-09-11 17:54
Cytuję Wacek:
Widzę, że konkurencja Klinowskiego nie śpi. Ciekawe co już im obiecali. A wracając do tematu super informacja. A takie projekty się robi niestety latami, zdobycie funduszy , projekty, uzgodnienia... Niechaj jeden z drugim spróbuję sobie dom wybudować to pogadamy.


Każdy kandydat ma konkurencję.... Wracając do tematu, Jaką inwestycję dla Wadowic zapowiadaną podczas poprzedniej kampanii wyborczej, czyli 4 lata temu, Pan Klinowski rozpoczął I zakończył, kończąc tę kadencję?
Cytować
+7 #15 Patrycja 2018-09-11 19:20
Tam powinien być przynajmniej jeden kort tenisowy
Cytować
+8 #16 Kos 2018-09-11 20:11
Obiecanki cacanki...:-)al e myślę że Wadowiczanie to już nie są chyba drugą częścią tego przysłowia.Bo zdecydowanie za dużo obietnic i nic nie spełnione a przepraszam ławki z palet jak w tartaku.A za te nie wypalone projekty a zapłacone ktoś w końcu odpowie,czy to jest zasada nie moja kasa więc szastamy na prawo i lewo.I jak może kosztować mniej ten projekt od kosztów remontu parku jak tu jest chyba więcej do zrobienia niż w parku, albo tu są kosztu zaniżone albo w parku zawyżone,coś mi tu...
Cytować
+6 #17 Miś 2018-09-11 20:20
Tylko kiełbasa wyborcza,kto da więcej a my mieszkańcy słuchamy i patrzymy na te chore przepychanki słowne.P kiełbasę to do sklepu na pewno będzie zdrowsza i nie będzie się odbijać przez następne lata. Dość już tego , mieszkańcy weźmy się w końcu razem do dzieła i zmieńmy ten cyrk na inny oni już mieli swoje 5 min.Zeby nie było że Bartłomiej Kaliński może być każdy inny ale nie Klonowski i jego świta
Cytować
+2 #18 Wacek 2018-09-11 21:14
Romek - Nie pamiętam co obiecywał w kampani, jak większości wtedy chodziło o odsunięcie byłej burmistrz. I co się okazało, między innymi?, że restauracje na rynku można wynająć 5 razy drożej! Tak ja pisałem, na inwestycje trzeba czasu. Jest park w remocie, na stadion przetarg, ulica graniczna, jakś wizja co dalej. W mieście się coś nawet różnorakiego dzieje. Oczywiście urwało się wielu (przykład wyżej). Osoba Klinowskiego może wku.. ale pomnika albo ulicy Kaczyńskiego był nie zdzierżył.
Cytować
+1 #19 Mieczyslaw Zaremba 2018-09-12 02:39
Szkoda ze burmistrz nie doczeka sie konca realizacji bo przegra? Prawda;) :)
Cytować
+3 #20 Andrzej 2018-09-12 10:55
Za chwile burmistrz ogłosi, że nikt się za taka kasę nie zgłosił do przetargu!!!
W roku wyborczym wszystkie gminy dostają amoku, aby pokazać że coś robią i wtedy brakuje wykonawców.I tak wielkie G.. z tego wyjdzie, bo nie ma kto tego wykonać, za taką kasę. To tylko taka zagrywka Klinowskiego, żeby ludziska widzieli że on coś chce zrobić. 4 lata spał spokojnie, a teraz sie uaktywnił. A to koncerty, albo imprezy albo przetargi z których nic nie wyniknie. A prozaicznych rzeczy niewiele zrobił, takich jak: chodniki i ich oświetlenie lub wodociągi. Przypomnę jego wcześniejsze słowa z jednego z zebrań wiejskich ( coś w tym sensie) .."Teraz każdy ma telefon i może sobie nim oświetlić drogę"
Cytować
0 #21 Mariolka@ 2018-09-19 16:41
Ale sie wałkoń i nierób uaktywnił - i to tuż przed wyborami . Ciekawe ,co? Jak to sie ludzie zmieniają rzadko - raz na 4 lata. Do łopaty nierobie!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.