Co zrobić, by kobieta zaatakowana przez silniejszego napastnika obroniła się? Jak nie wpaść w panik
Panie, poczujcie się bezpieczniej!

Co zrobić, by kobieta zaatakowana przez silniejszego napastnika obroniła się? Jak nie wpaść w panikę w kryzysowej sytuacji? Jaką postawę przyjąć, a jakich błędów unikać?

Na te i inne pytanie znajdą odpowiedź panie, które skorzystają z bezpłatnego kursu samoobrony dla kobiet. Na zajęcia już od 18 września zaprasza Starostwo Powiatowe w Wadowicach.

Kobiety chcą czuć się bezpiecznie. Dlatego nawiązaliśmy współpracę z instruktorem walk, który prowadzi kursy samoobrony i wspólnie przygotowaliśmy ofertę. Mam nadzieję, że panie z naszego powiatu nauczą się na zajęciach umiejętności reagowania w sytuacji zagrożenia, wyćwiczą nawyki panowania nad strachem oraz własnym ciałem w sytuacji kryzysowej. Serdecznie zapraszam do udziału w kursie mieszkanki naszego powiatu w wieku od 18 la – opowiada starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

Głównym prowadzącym kurs będzie Rafał Czapla, który od 35 lat uprawia sztuki walki. Od 24 lat jest instruktorem Karate, szkoleniowcem systemu samoobrony MDS (Mastro Defence System) oraz prezesem Wadowickiego Klubu Sportowego SEIDO KARATE. Prowadzi ponadto treningi z Kobudo, Iaido i Kenjutsu. Do współpracy zaproszeni zostali także m.in.: psycholog oraz przedstawiciel wadowickiej policji. Pierwszy ze specjalistów opowie o tym, jak opanować strach w sytuacji zagrożenia, a funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji omówi prawne aspekty zastosowania środków obrony koniecznej.

Dzięki uprzejmości dyrekcji, zajęcia będą odbywać się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 w Wadowicach („Gorzeń”), przy ulicy Zegadłowicza, począwszy od 18 września br., przez cztery kolejne wtorki w godzinach od 17:00 do 19.00.

Zapisy dla pań w wieku od 18 lat przyjmowane są w sekretariacie szkoły, telefon 33 873 17 75 w godzinach od 8:00 do 15:00.

Liczba miejsc ograniczona! Decyduje kolejność zgłoszeń!

 

 

(materiał prasowy Starostwa Powiatowego w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze  

-21 #1 Twarde Fakty: 2018-09-07 01:00
Sztuki Walki to ukryty okultyzm (bazujący 100% w filozofiach wschodu), przykładowe świadectwa ludzi z całej Polski:

1. youtube.com/watch?v=-vBoOq4JdGE

2. youtube.com/watch?v=_qucpAQxfY4

3. youtube.com/watch?v=2nSGDq1aHrc

4. miesiecznikegzorcysta.pl/biblioteka/item/1271-sztuki-walki-mistrzowie-ostrzegaja

5. katolik.pl/wschodnie-sztuki-walki---8211--szansa-czy-zagrozenie-,2591,416,cz.html


Po czasie typowe objawy występujące u ludzi to rosnąca agresja, stany lękowe, depresje, myśli samobójcze itd. - potwierdzone u setek ludzi co widzimy na przykładowych świadectwach wyżej !!!

Ludzie jako miasto Jana Pawła nie otwierajmy się na okultyzm płynący z filozofii i religii wschodu - wiele ludzi nie zdaje sobie totalnie sprawy z skali zagrożenia !
Cytować
-14 #2 Jpdole 2018-09-07 06:41
Śmiech na sali. Żadne, ale to żadne kursiki nie nauczą reagowania w kryzysowej sytuacji. bez pracy nad psychiką, ale nie sama pogadanka z psychologiem, tylko regularny trening - nie uda się nic opanować. Po pierwsze mocna psychika,by nie spanikować. Po drugie sprawność fizyczna której żaden krótki kurs nie zapewni. Taka przedstawiona forma,to raczej reklama klubu.
Cytować
+14 #3 Marek 2018-09-07 07:43
Super pomysł. Faktem jest, że na ulicach jest różnie i trochę umiejętności się kobietom przyda. W najgorszym razie się trochę poruszają, co też działa na plus. Swoje robić a resztą się nie przejmować.
Cytować
+2 #4 ORMO 2018-09-08 22:37
Cytuję Marek:
Super pomysł. Faktem jest, że na ulicach jest różnie i trochę umiejętności się kobietom przyda. W najgorszym razie się trochę poruszają, co też działa na plus. Swoje robić a resztą się nie przejmować.

ZNIEŚĆ POZWOLENIA NA POSIADANIE BRONI I PO PROBLEMIE JAK W USA!!! :D
Cytować
Dodaj komentarz

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.