Już wkrótce odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy śladami Niepodległości. Łączna długość trasy
Startuje Rodzinny Rajd Rowerowy śladami Niepodległości

Już wkrótce odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy śladami Niepodległości. Łączna długość trasy to prawie 20 kilometrów. Trwają zapisy.

W niedzielę (26.08) odbędzie się  Rodzinny Rajd Rowerowy śladami Niepodległości. Zapisy przyjmowane są  do czwartku (23.08) w biurze Informacji Turystycznej w Wadowicach przy ulicy Kościelnej 4  (tel. 33 873 23 65).

Program imprezy (26 sierpnia):

9:30 – rozpoczęcie Rajdu – Wadowice, ul. Kościelna 4
Przywitanie uczestników rajdu
Omówienie regulaminu i trasy rajdu

10:00 – START

Około 20 km – rajd pilotuje radiowóz policyjny oraz co najmniej jeden z organizatorów rajdu na rowerze, peleton zamyka radiowóz policyjny, przed którym jedzie jeden z organizatorów rajdu

Trasa: Wadowice (Plac Jana Pawła II, ul. Mickiewicza, ul. Słowackiego, Aleja Wolności, ul. Niwy) – Zawadka (główna droga – powiatowa, droga gminna) – Chocznia (ul. Góralska, ul. Kościelna, os. dr Putka, ul. Główna, Drapówka, os. Baranciak, - Frydrychowice (ul. Dworska, ul. Wadowicka) – Wadowice (os. Patria) - Tomice (ul. Patria, ul. Rzyczki) – Wadowice (ul. Wojska Polskiego boczna, ul. Wojska Polskiego, ul. Zatorska, Plac Jana Pawła II)

I odcinek:
Rozpoczęcie rajdu na ul. Kościelnej. Wyjazd na Plac Jana Pawła II przejazd na ul. Mickiewicza potem skręt na ul. Słowackiego, następnie skręt na Aleję Wolności, potem na rondzie przejazd na ul. Niwy, przejazd drogą powiatową w Zawadce do skrzyżowania z drogami gminnymi, krótki postój.

Długość odcinka –  3,6 km, czas przejazdu – 40 minut, przerwa –  15 minut

II odcinek:
Kontynuacja drogi: na skrzyżowaniu drogi powiatowej z drogami gminnymi w Zawadce skręt w prawo i wjazd na drogę gminną, skręt w prawo i wjazd do Choczni na ul. Góralską, następnie skręt w lewo w ul. Kościelną, przejazd na ul. Główną, krótki postój przy skręcie na Drapówkę.

Długość odcinka –  5,2 km, czas przejazdu – 55 minut, przerwa –  15 minut

III odcinek:
Kontynuacja drogi: wjazd na Drapówkę, przejazd przez DK nr 52 na drogę powiatową w kierunku os. Baranciak w Choczni, następnie skręt w prawo i wjazd na ul. Dworską we Frydrychowicach, potem skręt w prawo i przy wjeździe na ul. Wadowicką krótki postój.

Długość odcinka – 5,1 km, czas przejazdu –  55 minut, przerwa –  15 minut

IV odcinek:
Kontynuacja drogi: wjazd na ul. Wadowicką we Frydrychowicach, dalej przejazd ul. Partia, następnie skręt w lewo w ul. Rzyczki, skręt w prawo na ul. Wojska Polskiego, wjazd na teren obiektu „Noclegi Podhalanin” Wadowice, długi postój na: ognisko, konkursy, pokazy

Długość odcinka – 5,1 km, czas przejazdu –  55 minut, przerwa –  90 minut

V odcinek
Po wyjeździe z obiektu: „Noclegi Podhalanin” Wadowice, wjazd na ul. Wojska Polskiego, przejazd przez rondo gen. Andersa, dalej ul. Wojska Polskiego, wjazd na ul. Zatorską, Plac Jana Pawła II.

Długość odcinka – 0,9 km, czas przejazdu –  30 minut

Łączna długość trasy to 19,9 km, łączny czas przejazdu to około 6 godzin. Planowane zakończenie rajdu godzina 15:30.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 MichalK 2018-08-27 13:13
No i pupa zbita, pogoda zepsuła wszystko, a szkoda.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.