To już stało się tradycją. Kolejny rok z rzędu Wisła Kraków odwiedzi stadion w Kalwarii Zebrzydows
Piłkarze Wisły Kraków po raz kolejny zawitają do Kalwarii!

To już stało się tradycją. Kolejny rok z rzędu Wisła Kraków odwiedzi stadion w Kalwarii Zebrzydowskiej aby rozegrać przedsezonowy sparing. Tym razem z MŠK Żilina.

Jak się okazuje, piłkarze Wisły Kraków bardzo lubią rozgrywać sparingi na stadionie Kalwarianki. Nie ma co się dziwić, tutejsza murawa jest jedną z najlepiej przygotowanych w Polsce, jest też doskonały obiekt, a Biała Gwiazda może też liczyć na wiernych kibiców, a dla nich samych to też doskonała okazja na zdobycie autografu, czy też zrobienie pamiątkowej fotografii z piłkarzami.

W tym roku dodatkowym argumentem przemawiającym za tym, że Wisła w Kalwarii Zebrzydowskiej rozgrywa swoje sparingi są nowe szatnie w obiekcie. Jak już informowaliśmy, w przyziemiach Pawilonu Sportowo-Turystycznego  "Kalwarianka", w których  znajdują się szatnie Miejskiego Klubu Sportowego Kalwarianka, założonego w 1923 roku dokonano gruntownego remontu, a miejsce to zmieniło się nie do poznania.

Dokonano tu  przebudowy  kotłowni, pralni, pomieszczeń magazynowych, wymieniona została  instalacja  elektryczna, wodociągowa i kanalizacyjna, a także instalacja centralnego ogrzewania. Zakupiono wyposażenie: pralkę automatyczną przemysłową i suszarkę. Dzięki przeprowadzonym remontom w obiekcie znajdują się 4 szatnie, każda z nich z osobnym natryskiem, jest też odnowa biologiczna oraz sauna.

Przyjazd Wisły będzie kolejnym piłkarskim świętem w Kalwarii i już szóstą wizyta piłkarzy Białej Gwiazdy w ostatnich latach na stadionie Kalwarianki. Za każdym razem na stadionie była wspaniała atmosfera, trybuny szczelnie się wypełniały a mecze sparingowe obserwowałookoło 1500 kibiców. Co ciekawe Wisła Kraków w Kalwarii Zebrzydowskiej jest niepokonana. W ostatnich latach drużyna z Krakowa rozegrała sparingi na stadionie Kalwarianki właśnie z MSK Zilina, a także z Banikiem Ostrava i miejscową drużyną MKS Kalwarianka, ostatnio z Puszczą Niepołomice.

W sobotę (14.07) o godzinie 17:00 przeciwnikiem Wisły Kraków będzie drużyna MŠK Żilina, sześciokrotny mistrze Słowacji, uczestniki elitarnej Ligi Mistrzów.

Bilety w cenie 15 złotych, dzieci do lat 12 – wstęp wolny

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.