W tegorocznej edycji Pucharu Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej najlepszą drużyną okazała się ekipa
Emocje jak na mundialu.  Sosnowianka zdobywa Puchar Burmistrza

W tegorocznej edycji Pucharu Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej najlepszą drużyną okazała się ekipa gospodarzy turnieju KS Sosnowianka Stanisław Dolny,  która w finale  po rzutach karnych pokonała MKS Kalwariankę, trzecie miejsce zajął Cedron Brody a czwarte Żarek Barwałd Górny.

Turniejowi towarzyszyły emocje niczym jak na  mundialu w Rosji, szczególnie spotkanie finałowe mogło przypominać niedzielne mecze na mistrzostwach świata, o ostatecznym rozstrzygnięciu  finałowego starcia zdecydowały rzuty karne i podobnie jak na mundialu popis swoich umiejętności dali brakarze.

Bramkarz Sonsowianki Kamil Sienkiewicz wybronił cztery rzuty karne, niewiele gorszy był golkiper Kalwarianki Grzegorz Wypiór, ostatecznie kolejka rzutów karnych zakończyła się zwycięstwem gospodarzy 2:1.

Wcześniej w  sobotę (30.06) rozgrywano mecze eliminacyjne do finału awansowała  MKS Kalwarianka, która broniła tytułu wywalczonego przed rokiem i gospodarz rozgrywek Sosnowianka Stanisław Dolny, można powiedzieć że dla wielu był to wymarzony finał. W spotkaniu o trzecie miejsce spotkały się ekipy Cedronu Brody i Żarka Barwałd Górny.

W pierwszym niedzielnym (1.07) meczu wykazując się większym doświadczeniem Cedron Brody pokonał młody zespół z Barwałdu Górnego 3:1.

Finałowe starcie dostarczyło kibicom sporo emocji choć wynik w regulaminowym czasie był bezbramkowy, o ostatecznym rozstrzygnięciu decydowała kolejka rzutów karnych. Największym bohaterem był Kamil Sienkiewicz bramkarz Sosnowianki,  który odebrał najwięcej zasłużonych gratulacji i wpadł w objęcia innych zawodników z drużyny, nie bez powodu wybronił on cztery rzuty karne.

Niedzielnej (1.07) rywalizacji przyglądał się burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej Augustyn Ormanty, który na zakończenie turnieju podziękował drużynom udziału w zawodach, najlepszym zespołom wręczył puchary i nagrody finansowe.

Warto dodać, że turniej ma już długą historię. W przyszłym roku zostanie zorganizowana jego XXV edycja  i jest też jednym z niewielu tego typu zawodów  w województwie.

Wyniki sobotnich (30.06) meczy w ramach turnieju o Puchar Burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej:

KS Sosnowianka - LKS Leńcze 3:2
LKS Sokół Przytkowice - WKS Żarek Barwałd Górny 0:0 Karne 7:8
LKS Cedron Brody - LKS Olimpia Zebrzydowice - goście nie dojechali (3:0 walkower)
MKS Kalwarianka - LKS Pogoń Bugaj 3:0

PÓŁFINAŁY
KS Sosnowianka – WKS Żarek Barwałd Górny 1:0
LKS Cedron Brody - MKS Kalwarianka 0:2

Niedziela (1.07):
Mecz o 3 miejsce WKS Żarek Barwałd Górny - LKS Cedron Brody 1:3
Finał KS Sosnowianka - MKS Kalwarianka 0:0 Karne 2:1

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Zigi 2018-07-03 09:56
Niech mają chłopaki coś na pocieszenie po fatalnym sezonie ligowym.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.