Alicja Goczał zawodniczka klubu SKS Grass-Hopper z Kalwarii Zebrzydowskiej, mająca 11 lat zdobyła zło
11-letnia Alicja z Przytkowic mistrzynią Polski w szpadzie sportowej

Alicja Goczał zawodniczka klubu SKS Grass-Hopper z Kalwarii Zebrzydowskiej, mająca 11 lat zdobyła złoty medal w V Igrzyskach Dzieci rozgrywanych w ramach Mistrzostw Polski. Jest to kolejny wielki sukces młodej zawodniczki i niewielkiego klubu z Kalwarii Zebrzydowskiej.

W niedzielę (3.06)  w Piekarach Śląskich odbyły się V Igrzyska Dzieci w Szermierce,  a dokładniej w szpadzie sportowej. Jest to turniej zorganizowany w ramach Mistrzostw Polski w kategoriach Dzieci, Skrzaty i Zuchy.

Zawodniczka klubu SKS Grass-Hopper Kalwaria z Kalwarii Zebrzydowskiej, mająca zaledwie 11 lat Ala Goczał, zdobyła na tym turnieju złoty medal oraz tytuł Mistrzyni Polski. Jest to wielki sukces małego klubu z Kalwarii jak i Alicji – mówi Felix Fraś trener SKS Grass-Hopper Kalwaria Zebrzydowska.

Alicja Goczał ma 11 lat, mieszka w Przytkowicach koło Kalwarii Zebrzydowskiej, uczęszcza do szkoły podstawowej w Zebrzydowicach. Od 2013 roku trenuje szermierkę w kalwaryjskim klubie. Zaczynała pod okiem trenera Eugeniusza Olesiaka, a od stycznia 2017 trenuje z trenerem Felixem Fraś. Jest to jedna z najbardziej pracowitych i przykładających się do zajęć zawodniczek. Trenuje 4 razy w tygodniu w klubie, do tego 2 razy w tygodniu trenuje dodatkowo z trenerami od przygotowania ogólnego, oraz uczęszcza na basen.

Alicja jest powołana do szerokiej Kadry U14 województwa Małopolskiego. Warto dodać, że treningi sportowe nie przeszkadzają Alicji w nauce, w tym roku uzyskała na koniec klasy 5-tej średnią ocen 5,9.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 pilgrim 2018-06-09 12:36
Na tych zawodach byli też szermierze ze Szpady Wadowice i zobyli wysokie miejsca, warto o tym też napisać.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.