Z okazji 70-lecia WKS „Żarek” Barwałd Górny  odbędzie się piknik rodzinno-sportowy.  Jak zapow
Klub WKS „Żarek” w Barwałdzie obchodzi 70-lecie. Z tej okazji duży piknik

Z okazji 70-lecia WKS „Żarek” Barwałd Górny  odbędzie się piknik rodzinno-sportowy.  Jak zapowiadają organizatorzy nie zabraknie atrakcji, zwłaszcza dla najmłodszych.

Przyjmuje się, że WKS „Żarek” Barwałd Górny, a właściwe kiedyś LZS Barwałd, działał na naszej lokalnej arenie sportowej już od 1948 roku. Co ciekawe były to na początku lokalne rozgrywki w tenisa stołowego, a dopiero po wielu latach przerodziło się to w piłkę nożną. Rozgrywki tenisa stołowego odgrywały się nawet na poziomie III ligi. Klub posiada bardzo ciekawą historię, a jego siedzibą jest część starego dworu z Barwałdu Górnego, którą datuje się na pierwsza poło XIX wieku, a na jego dziedzińcu usytuowane jest obecnie boisk klubu.

W sobotę (9.06) w godzinach od 13:00 do 21:00 z okazji 70-lecia działalności klubowych, na boisku w Barwałdzie Górny odbędzie się piknik pod honorowym patronatem burmistrza Kalwarii Zebrzydowskiej Augusta Ormantego. Wiele firm i instytucji przyczyniło się by ten piękny jubileusz był naprawdę okazały. Z ważniejszych atrakcji można wymienić bezpłatne, a przede wszystkim okazałe dmuchańce i skakańce dla dzieci, pokaz radiowozów policyjnych oraz wozów strażacki wraz z wyposażeniem, bogato zaopatrzony bufet (grill, napoje), zabawy i gry integracyjne z nagrodami, cegiełki na rozwój sportu spośród, których będą losowane koszulki meczowe drużyn narodowych i klubowych a także licytacje bonów i koszulek

Odbędzie się również „mini turniej barwałdzki” w którym wezmą udział wszystkie zainteresowane dzieci z Barwałdu Dolnego, Średniego oraz Górnego i młodzi zawodnicy „Żarka”.

Klub WKS „Żarek” w Barwałdzie Górnym może się aktualnie pochwalić czterema grupami dzieci i młodzieży (Skrzaty, Żaki, Orliki i Trampkarzy) oraz drużyną Seniorów grającą na poziomie wadowickiej A klasy. Do wszystkich grup trwają zapisy przez cały rok.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 twardy 2018-06-09 11:02
zapraszamy bedzioe 20 beczek piwa i 400 kg darmowej kielbasy z grila ,zapraszamy
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.