Elasri Abderrahim z Maroka okazał się najszybszym zawodnikiem IV Biegu Wadowickiego. Pokonał dystans 1
IV Bieg Wadowicki wygrał Marokańczyk

Elasri Abderrahim z Maroka okazał się najszybszym zawodnikiem IV Biegu Wadowickiego. Pokonał dystans 10 km w czasie 31 minuty i 50 sekund. Wśród kobiet pierwsza na metę wbiegła Olena Kytycia z Ukrainy czasem 37 minut 45 sekund.

W sobotę (20.05) po południu w naszym mieście odbył się IV Bieg Wadowicki po raz kolejny zorganizowany przez  Fundację Święty Uśmiechnięty oraz Urząd Miejski w Wadowicach.  Nie zabrakło tam stoisk, czy różnych wydarzeń towarzyszących. Prowadzeniem imprezy zajął się niezawodny w takich okolicznościach   Filip Kosarski.

Przed startem głównego biegu swoją szansę  miały również dzieci oraz młodzież, organizatorzy przygotowali dla nich dystanse dostosowane do wieku. Trasa głównego biegu o długości 10 kilometrów, w którym udział wzięło 469 zawodników,  przebiegała przez Wadowice, Zawadkę oraz Chocznie (start: plac Jana Pawła II,  ulicę Mickiewicza, Słowackiego, Karmelicką, Góralską, Niwy, okolice SP 1 Wadowice, Podgórską, Zieloną, al. Matki Bożej Fatimskiej z metą na wadowickim rynku). Po drodze nie zabrakło punktów z wodą.

Najszybszym biegaczem IV Biegu Wadowickiego okazał się Elasri Abderrahim z Maroka, który na metę przybiegł w czasie 31 minuty 50 sekund, drugi był Tomasz Pociecha z Krygu (czas 33 minuty 45), zaś trzeci Anrzej Włocha z Marklowic Górnych (czas 35 minuty 9 sekund). Taka ciekawostka: w tym biegu wziął udział również po raz kolejny burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski, który dystans 10 km pokonał w czasie 1 godzinę i 26 sekund zajmując 396 miejsce.

Z kobiet najszybsza była Olena Kytycia z Ukrainy z czasem 37 minut 45 sekund, druga była Paulina Załucka z Gdańska z czasem 39 minut 51 sekund, zaś trzecia na metę wbiegła Aleksandra Jachimczyk z Chrzanowa (czas: 40 minut 56 sekund).

Pogoda dopisała idealnie. Dla biegaczy przygotowano puchary, medale i inne atrakcyjne nagrody rzeczowe.  W biurze zawodów tym razem w wadowickiej "czwórce"  wyczekały na biegających posiłki regenerujące a także prysznice. Zorganizowano także miejsca parkingowe. Miłą pamiątką dla uczestników były także okolicznościowe koszulki. W sumie w biegu, we wszystkich kategoriach, wzięło udział ponad 800 zawodników!

Pełne wyniki IV Biegu Wadowickiego TUTAJ.

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+7 #1 Marcin 2018-05-20 17:45
Zawodnik zdyskwalifikowa ny 2 lata temu za doping. Skończyła się kara, w miedzy czasie startował w biegach pietruszkowych. Powinni dobrze sprawdzać ukraińców i innych zawodników którzy dzień po dniu biegają połówki, dziesiątki itd z czasem poniżej 31 min. To jest jawne niszczenie piękna tego sportu.
Cytować
+12 #2 @Marcin 2018-05-20 19:56
Kasa, misiu, kasa. Jak zrobisz bieg wadowicki dla wadowiczan to nie będzie tyle naroda i nie zarobisz. Jednym słowem coś za coś, a ludzie i tak się cieszą :lol: :lol: :lol:
Cytować
+10 #3 to ja 2018-05-20 20:09
To samo było na turnieju szachowym. :lol:

Okazały puchar ufundowany przez Burmistrza oraz pula nagród 2100zł przyciągnęła do Wadowic arcymistrza, 3 mistrzów międzynarodowyc h, 4 mistrzów FIDE oraz 17- tu szachistów z tytułami kategoriami krajowymi centralnymi.

Do Wadowic na turniej przyjechało również 4 utytułowanych szachistów z Ukrainy. Pierwsze i drugie miejsca w turnieju zajęli właśnie szachiści z Ukrainy. Na trzecim miejscu uplasował się Szymon Gumularz (Polonia Wrocław) Najlepszy szachista z Wadowic Jacek Byrski zajął 18 miejsce zdobywając 7,5pt. z 13.

Dla kogo te wszystkie turnieje i biegi?
Już nie dla nas?
Cytować
+10 #4 dert 2018-05-20 20:19
W zasadzie takie turnieje i biegi winno się organizować dla ludzi którzy nie uprawiają danego sportu wyczynowo czyli jasniej dla zawodników tylko dla amatorów.
Niewiem jak tutaj było ale jak jest taki problem to robi się dwie kategorie i po sprawie.
Trochę nie jest fer jak amator ma walczyć z zawodnikiem.
Cytować
-2 #5 Gerszwid 2018-05-21 06:41
Jest kategoria Open ? I klasyfikacja powiatowa ? To o co kaman ? Zalatuje tu oenerocami młodą wszą Polską
Cytować
+6 #6 Gościu 2018-05-21 22:48
Śmiech na sali.Nie tak dawno była afera w Skarżysku-Kamie nnej o przyznaniu nagród tylko zawodnikom polskim.Okazało się, że TVN która nakręciła aferę zrobiła w którąś sobotę program w którym wypowiedział się autorytet, były maratończyk a obecnie organizator największych imprez biegowych i maratonów w Polsce i na świecie.Wyprost ował TVN, okazuje się,że na 34 zawodników z Kenii,Etiopii,A lgierii i Maroka startujących w tamtym roku w imprezach biegowych w Polsce 18-tu było na koksie.Dlatego organizatorzy maratonów którzy nie mają sponsorów i nie stać ich na wykonanie testów skazują amatorów na porażkę pozwalając na start zawodnikom zagranicznym zwłaszcza Afrrykanerom.
Cytować
0 #7 Tomasz 2018-05-23 08:40
Piszecie tu o dopingu. Myślę że powinno się badać zwycięzców. Ja biegam dla przyjemności ale nie chciał bym zbierać się na naćpanego cwaniaka.
Cytować
0 #8 adam33 2018-05-25 11:17
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Category:Polish_sportspeople_in_doping_cases.

22 athletes from polska doping
Cytować
0 #9 andrzej/lublin 2018-05-25 11:31
22 athletes polish doping.
https://en.m.wikipedia.org/wiki/Category:Polish_sportspeople_in_doping_cases
Cytować
0 #10 ed 2018-05-26 12:03
http://www.lubelskibiegacz.pl/organizatorzy-biegow-ulicznych-obudzcie-sie.html
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.