Wadowicki "Ekonomik" gastronomią stoi, ale już niedługo może stać się także „wylęgarnią” spo
Przy "Ekonomiku" powstanie nowoczesny kompleks sportowy

Wadowicki "Ekonomik" gastronomią stoi, ale już niedługo może stać się także „wylęgarnią” sportowych talentów. Jeszcze w tym roku w miejsce starych, 50-letnich boisk betonowych powstanie tam nowoczesny kompleks sportowy z boiskami do gier zespołowych oraz konkurencji lekkoatletycznych.

Można powiedzieć, że wychodzimy z lat 60-tych i 70-tych. Po modernizacji warsztatów gastronomicznych zabieramy się za boiska, które mają już 50 lat. Powstały w 1968 roku i obecnie wielkim ryzykiem byłoby na nich ćwiczyć. Dlatego uczniowie chodzą na wadowickiego orlika, a to bardzo daleko. Teraz będziemy mieli piękny obiekt na miejscu i jesteśmy tym faktem zachwyceni – mówi Jolanta Satława, dyrektor CKZiU Nr 1 w Wadowicach.

Ze względu na dużą powierzchnię terenu wokół szkoły będzie to największy taki obiekt sportowy w powiecie. Jak informuje starosta wadowicki Bartosz Kaliński, będzie to nowoczesny, oświetlony kompleks sportowy z trybunami i boiskami z nawierzchnią poliuretanowo-gumową do koszykówki, siatkówki, piłki nożnej i ręcznej. Obok powstanie siłownia zewnętrzna oraz obiekt lekkoatletyczny z rozbiegiem do skoku w dal, rzutnią do pchnięcia kulą oraz nowoczesną bieżnią. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 1,3 mln zł, z czego blisko 1 mln pozyskano z Unii Europejskiej w ramach RPO Województwa Małopolskiego.

 

Przypomnijmy, że to już trzeci taki kompleks, jaki w tym roku wybuduje Starostwo Powiatowe w Wadowicach przy swoich szkołach. Podobne, choć nieco mniejsze obiekty (ze względu na ograniczoną powierzchnię terenu) powstaną przy andrychowskim Kotarbinie (CKZiU) oraz wadowickim Gimplu (LO). Co ważne, wszystkie trzy zostaną zbudowane jeszcze w tym roku i będą dostępne dla mieszkańców do późnych godzin wieczornych.

Infrastruktura sportowa w niektórych szkołach średnich leży od wielu lat i właśnie ją podnosimy. Pora, aby betonowe boiska przyszkolne zastąpiły nowoczesne wielofunkcyjne obiekty, dzięki którym także licealiści i uczniowie szkół zawodowych będą mogli uprawiać sport w odpowiednich warunkach. Mam nadzieję, że nowe obiekty staną się miejscem, w którym mieszkańcy Wadowic, Andrychowa i okolic będą mogli się spotykać i wspólnie ćwiczyć, aktywnie spędzając swój wolny czas – cieszy się starosta Bartosz Kaliński.

Łączny koszt wszystkich trzech inwestycji wyniesie blisko 3,3 mln zł, z czego aż 75%, czyli około 2,5 mln zł to dotacja, jaką powiat pozyskał z Unii Europejskiej.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 realista 2018-05-17 00:32
tylko żeby miał kto na tym grać...
Cytować
0 #2 obiektywny 2018-05-21 09:39
Młodzież tej szkoły chociażby na zajęciach WF wykorzystają ten obiekt w 100 %.
Pozostałą młodzież też, nie przekreślajmy ich potrzeb. Stare przysłowie mówi " Nie od razu Kraków zbudowano".
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.