Amatorski Team biegowy  Wichry Beskidu T.R. po raz kolejny organizuje Bieg na Groń Jana Pawła II. W te
Po raz kolejny biegiem na jego groń uczczą urodziny św. Jana Pawła II

Amatorski Team biegowy  Wichry Beskidu T.R. po raz kolejny organizuje Bieg na Groń Jana Pawła II. W ten sportowy sposób uczcić 98. rocznicę urodzin Karola Wojtyły, jak i promować okolicę i propagować bieganie. Przyłączycie się?

18 maja 1997 roku w rocznicę urodzin Jana Pawła II z inicjatywy Stanisława Orlickiego, złotego medalisty Mistrzostw Polski Weteranów i niezmordowanego entuzjasty i propagatora biegania, zorganizowano bieg, którego meta znajdowała się na Jaworzynie (890 m n.p.m.), szczycie górskim we wschodniej części Beskidu Małego. W 2001 roku był to już oficjalnie Bieg na Groń Jana Pawła II, chociaż nazwę góry zmieniono dopiero 1 stycznia 2004. Na jej szczyt prowadzi kilka górskich szlaków, dlatego też przez lata miejsce startu zmieniało się. Startowano z Rzyk, Wadowic i Rudz. W biegu brało udział średnio około 50 osób, również z zagranicy, chcąc uczcić rocznicę urodzin papieża Polaka.

Tegoroczny, XVIII Bieg na Groń Jana Pawła II  organizuje w niedzielę 20 maja po raz kolejny Amatorski Team biegowy Wichry Beskidu T.R. Start zawodników odbędzie się z pętli w Ponikwi o godzinie 10:00. Do przebiegnięcia będzie dystans 7 kilometrów o nawierzchni żwirowej, kamienistej i trawiastej (jeśli spadnie deszcz, będzie sporo błota). Suma przewyższeń +600/-100 metrów. Trasa nie posiada atestu PZLA. Meta biegu znajdować się będzie na Groniu Jana Pawła II (obok kaplicy). Zakończenie zawodów, dekoracja najlepszych zawodników oraz poczęstunek w Schronisku PTTK Leskowiec. Istnieje też możliwość rezerwacji noclegu w schronisku.

W biegu mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, a także osoby które ukończyły 16 lat za pisemną zgodą rodziców lub pod opieką prawnego opiekuna. Każdy zawodnik startujący w biegu musi zostać zweryfikowany w biurze zawodów. Biuro zawodów będzie znajdować się w namiocie na polanie nieopodal pętli i będzie czynne w dniu biegu w godzinach od 8:30 do 9:45. Opłata startowa za udział w zawodach wynosi 25 złotych i będzie pobierana w biurze zawodów. Uczestników biegu nie obowiązuje limit czasowy. Organizator zapewnia wspaniałą atmosferę, a także poczęstunek po biegu. Prowadzona będzie tylko klasyfikacja generalna kobiet i mężczyzn.

Każdy z zawodników, który ukończy bieg otrzyma na mecie pamiątkowy medal oraz gadżet okolicznościowy. Zdobywcy miejsc I-III w klasyfikacji generalnej mężczyzn i kobiet otrzymają puchary. Medale i statuetki ufundował burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski. Odbędzie się też losowanie nagród od sponsorów

Więcej informacji o biegu udzielają: Krzysztof Radwan 692 314 540 oraz Mariusz Ciapa 666 054 762. Więcej na Facebooku TUTAJ.

Partnerem biegu jest Urząd Miejski w Wadowicach, OSP Ponikiew, SWD FormaGym Wadowice oraz AntonioArt. Patronat medialny objął portal WadowiceOnline.pl.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.