W niedziele (29.04) o godzinie 14:00 wystartował V Koleżeński Bieg Spytkowicki pod hasłem "Biegniemy
Pobiegli po zdrowie Filipa

W niedziele (29.04) o godzinie 14:00 wystartował V Koleżeński Bieg Spytkowicki pod hasłem "Biegniemy po zdrowie dla Filipa". Niespodzianką była obecność małego sportowca, który mimo choroby, pojawił się na starcie aby kibicować zawodnikom.

Zmaganiom sportowym towarzyszyło wiele atrakcji. Poza udziałem w biegu i nordic walking można było zarejestrować się w bazie dawców DKMS Pomożesz, bo możesz, wesprzeć leczenie chłopca poprzez udział w kiermaszu przygotowanym przez nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Spytkowicach, a także spędzić rodzinny czas w miłej atmosferze zabarwionej widokiem historycznego zamku i starorzecza Wisły.

Dopełnieniem sportowych zmagań stała się nieoczekiwana  obecność małego sportowca – Filipa, który pomimo wielu przeciwności losu pojawił się na starcie, by wraz z rodziną kibicować wszystkim  zawodnikom.

Należy podkreślić, iż realizacja tego przedsięwzięcia nie byłaby możliwa bez pomocy ludzi dobrej woli. Dzięki nim udało się pozyskać wsparcie dla rodziny chłopca, a także nagrody dla uczestników. Wśród wspierających lokalne wydarzenie znaleźli się: wójt gminy Spytkowice Mariusz Krystian, Rada Sołecka Gminy Spytkowice, OSP Spytkowice, lekarz medycyny-Sławomir Różana. Firmy De Haus, Astra Styl z Bachowic, Adrianno-Damianii z Bachowic, Piekarnia Cukiernia Maja, Piekarnia Cukiernia Suślik, Wytwórnia Napojów Chłodzących Sahara, IPA Kalwaria, Stylizacja Paznokci Agnieszka Mostowik, Kwiaciarnia Orchidea Jacek Mocniak, Zatorland, Maspex Wadowice, Plantpol Oświęcim, Bowling &Bilard Club Wadowice, Hotel Perła z Krakowa.

Szczególne podziękowania należą się firmie Adamex z Podolsza, która ufundowała dla Filipa i jego rodziny kilkudniowy pobyt w hotelu w Kościelisku  oraz zaopatrzyła ich w opał na zimę

Zwieńczeniem sportowych emocji stało się wręczenie pucharów w kategorii bieg i nordic walking. Warto podkreślić, iż trasa biegnąca urokliwymi wałami wiślanymi była wyzwaniem dla wszystkich (także dla nas jako organizatorów), nie tylko z uwagi na wysoką temperaturę,  ale także na ilość pokonanych kilometrów.

Ostateczna klasyfikacja wyglądała następująco:
- I miejsce w biegu zdobył Paweł Wójcik z Brzeszcz
- II miejsce w biegu zdobył Przemysław Koziarz z Jankowic
- III miejsce w biegu zdobył Tomasz Wójcik z Rudz
- I miejsce w nordic walking zdobył Mariusz Paździora z Wadowic
- II miejsce w nordic walking zdobył Mariusz Majkrzak z Suchej B.
- III miejsce w nordic walking zdobył Daniel Suski z Wadowic

Puchar Honorowy od wszystkich uczestników trafił w ręce Filipa, w dowód uznania za sportową postawę w podjętej walce o zdrowie.
 

(Andrzej Kozioł)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.