Na odcinku Wisły u podnóża gór Beskidu Śląskiego  rozegrane zostały pierwsze tegoroczne zawody w
Wadowiccy wędkarze w Grand Prix Polski "Puchar Wisły 2018". Jak im posżło?

Na odcinku Wisły u podnóża gór Beskidu Śląskiego  rozegrane zostały pierwsze tegoroczne zawody w Wędkarstwie Muchowym zaliczane do klasyfikacji generalnej Grand Prix Polska. Wzięły w nich udział dwie drużyny reprezentujące Wadowice. Jak im poszło?

W miniony  weekend  na malowniczym odcinku rzeki Wisły u podnóża gór Beskidu Śląskiego, rozegrane zostały pierwsze tegoroczne zawody w Wędkarstwie Muchowym zaliczane do klasyfikacji generalnej Grand Prix Polska.  W piątkowe (20.04) popołudnie nad brzegami Wisły, zebrało się 118 pasjonatów sztucznej muchy, którzy przy pięknej, słonecznej pogodzie rozpoczęli rywalizację o „Puchar Wisły 2018”.

Areną zawodów były dwa sektory A i B na rzece Wiśle od miejscowości Wisła do miejscowości Skoczów oraz sektor  C na rzece Brennica od Brennej do miejscowości Górki Wielkie. W zawodach wystartowało 36 trzyosobowych Klubów Wędkarskich z całej Polski  w tym dwie drużyny reprezentujące miasto Wadowice oraz zawodnicy startujący w klasyfikacji wyłącznie indywidualnej.

Jak zwykle, rzeka Wisła okazała się być trudnym miejscem rywalizacji, zwłaszcza dla wędkarzy, którzy rzeki Podbeskidzia nie znają  najlepiej. Jednak miłym zaskoczeniem dla wszystkich było drużynowe zwycięstwo ekipy z północy Polski GWKS Neptun Gdańsk.

W trzech trzygodzinnych turach  złowiono w sumie około 960 pstrągów oraz kleni co stawia wymieniony odcinek rzeki Wisły, jako jeden z bardziej zadbanych odcinków specjalnych w Polsce.

Puchar Wisły był kolejnym wędkarskim spotkaniem, gdzie swoją obecność naznaczyli zawodnicy reprezentujący drużyny z Wadowic. Indywidualnym zwycięzcą „Pucharu Wisły 2018” został kol. Mariusz Pindel, a drużyna Wadowice 1 ukończyła rywalizację na 5 miejscu – informuje nas Jacek Pindel z wadowickiego związku wędkarzy.

Drużynę klubu WKS B-B Wadowice 1 reprezentowali: Stanisław Guzdek, Mariusz Pindel oraz Kazimierz Szymala.

Miłym akcentem na zakończenie zmagań na rzece Wiśle, było wręczenie nominacji do Kadry Narodowej w Wędkarstwie Muchowym dla naszych zawodników, Stanisława  Guzdka i Mariusza Pindla oraz powołanie  Stanisława Guzdka do drużyny, która będzie reprezentować nasz kraj na Mistrzostwach Europy w Czeskiej Republice.