W dniach 17-18 marca  Kyoshi Rafał Czapla 5 Dan, instruktor Wadowickiego Klubu Sportowego Seido Karate,
Seminarium z genialnym Fredem Mastro, twórcą systemu samoobrony MDS

W dniach 17-18 marca  Kyoshi Rafał Czapla 5 Dan, instruktor Wadowickiego Klubu Sportowego Seido Karate,  wziął udział w seminarium z samoobrony w systemie Mastro Defence System w Warszawie. Było to trzecie seminarium i pierwsze oficjalne, inaugurujące Mastro Defence System Polska.

Zajęcia prowadził sam twórca i założyciel MDS - Fred Mastro wraz ze swoją doświadczoną ekipą instruktorską z Belgii. Fred Mastro to znany na świecie certyfikowany przez rząd belgijski ochroniarz głów państw oraz ochroniarz gwiazd światowego formatu typu Jean-Claude Van Damme. Ochroniarz Dalai Lamy. Jest szefem ochrony Parlamentu Europejskiego. Jest szkoleniowcem Secret Service. To również szkoleniowiec sił zbrojnych i jednostek specjalnych na całym świecie, który od 20 lat trenuje Silat, Kali oraz Brazylijskie Jiu Jitsu. Jest też twórcą choreografii filmowych między innymi do takich filmów jak Uprowadzona z Liamem Nessonem.  Zagrożenia ulicy znane mu są więc na wskroś.

MDS jest to system obrony szybkiej, nieskomplikowanej, a przede wszystkim realnej i skutecznej.  Podczas zgrupowania uczestnicy szkolili się zarówno w zakresie samoobrony typowej, jak duszenia, chwyty, obalenia, walka w parterze, walka z kilkoma przeciwnikami jak również obrona przed atakami nożem i walka nożem.

Szybkość, precyzję i skuteczność prezentowanych technik  przez Freda Mastro uczestnicy szkolenia mogli poczuć na własnej skórze, gdyż często byli wciągani do prezentacji samoobrony. Prowadzący niesamowitą wiedzę popartą doświadczeniem życiowym przekazywał z dużym poczuciem humoru a żadne z pytań nie pozostało bez odpowiedzi a wręcz wszystkie były poparte omówieniem w postaci pokazu.  

Uczestnikami seminarium poza osobami z całej Polski byli również chcący się szkolić pod okiem mistrza goście między innymi z Belgii, Turcji, Niemiec i Francji.

Samo szkolenie było wyjątkowe nie tylko ze względu na obecność Freda Mastro,  ale również dlatego, iż było ono spotkaniem inaugurującym wejście systemu MDS do Polski. Po roku starań, szkoleń i spotkań z założycielem systemu przedstawicielem na Polskę został organizator seminarium Marcin Michalik-Lipka z Warszawy.

Wadowicki Klub Sportowy Seido Karate to treningi karate oraz zajęcia z posługiwaniem się bronią jak kij długi Bo, kij krótki Jo, czy nauka szermierki japońską kataną. Teraz program samoobrony zostaje wzbogacony o zajęcia Mastro Defence System. Dalsze informacje wkrótce znajdziecie Państwo na portalu WadowiceOnline.pl oraz stronie www.seidowadowice.pl.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+15 #1 Marcin 2018-03-30 07:58
Gratulacje! Dobrze, że są tacy ludzie z pasją jak pan Czapla i tą pasję zaszczepiają innym. Oferta treningowa klubu bogata i jest w czym wybierać. Pozdrawiam!
Cytować
+9 #2 Paweo 2018-03-30 10:59
Kiedy zapisy?
Cytować
-20 #3 ooo 2018-03-30 12:28
No cóż klub się sypnął odeszli najlepsi instruktorzy to trzeba znaleźć temat zastępczy. Nie wiem czego by mnie miał Kyoshi nauczyć jak on sam w sumie nic nie umie i zastanawiam się skąd ma tyle belek na czarnym pasie.
Cytować
+19 #4 Monika 2018-04-02 16:20
Żałosne. Rozwój to temat poboczny? Gratuluję logiki. Zrób tyle anonimowy bochaterze, a nie chowaj swoją frustrację za anonimowością. Żenada.
Cytować
-12 #5 aaa 2018-04-03 19:14
Ale tu jesteście wszyscy nie anonimowi nie ma co Monika.
Cytować
-13 #6 joahim 2018-04-11 09:21
seido karate było ciekawe jak był senior Czapla, teraz na treningach przyjęli dzieci 5 letnie a te starsze się nudzą bo poziom sięgnął dla tych najmłodszych, starsi boją się żeby tych młodych przypadkowo nie uszkodzić . brak jest konkursów tak jak w oyama, gdzie dzieci się bardzo cieszą że trochę mogą rywalizować, dostają puchary, a tu to nawet na koniec zajęć niektórym zapomniano dyplomów wydrukować. jaka to ma być motywacja dla 8 latka do chodzenia cały rok na zajęcia jak zostaje pominięty nie przez własna winę a przez roztargnienie instruktora. ponadto miesiąc przed egzaminami starają się coś techniki wprowadzić a wcześniej na treningach bawią się przez prawie godzinę nie wprowadzając żadnych nowości, a potem wszystko na raz a efekt jest taki, że dzieci nie znają nazw ciosów, bo normalnie nie można tego spamiętać, gdy chce się to wprowadzić w kilka zajęć, zamiast systematycznie co trening wprowadzić jeden cios i powtarzać jego nazwe aby w głowach dzieci to utkwiło. a najbardziej razi jak w ubiegłym roku jeden blondynek z zielonym pasem nie potrafił poprawnie pompki zrobić po kilku latach treningu.
Cytować
+9 #7 Monika 2018-04-11 20:36
To chyba o innym klubie mówimy, bo dzieci cały czas uczą się technik i nazw. Moja córka tam chodzi i wiele razy pompowała, jak nazw nie znała. Starsi uczą się różnych kombinacji i jakichś form a młodsi podstaw. Zabawy też oczywiście są i wszyscy uśmiechnięci. A wszystkim nie dogodzi.
Cytować
-10 #8 joahim 2018-04-12 09:38
rozumiem zabawy ale nie przez kilka miesięcy a potem cisną bo egzamin, a gdyby potroszku wpajali wiedzę i nazwy to córka na pewno by zapamiętała i nie musiałaby pompować. Nie wiem kiedy twoja córka zaczęła ćwiczyć ale moje dzieci ćwiczyły tam długo, i żal było patrzeć gdy na egzaminie w takim Andrychowie dzieci musiały robić coś czego się nie uczyły, jeden chłopak pomylił się robiąc kata to go odrzucili, a kolega obok nie potrafił pompki poprawnie zrobić i przeszło. Może dla małych dzieci które obecnie ćwiczą jest ok, tylko powiedz to chłopakowi który ćwiczy 3 lata i on chciałby już ćwiczyć w parach uderzenia, walki kontaktowe, ale nie bo do początku grudnia poprzedniego roku w ogóle czegoś takiego nie było. Rok wcześniej kazali kupić ochraniacze i przez pół roku był tylko jeden trening i założyli je do walki tylko jeden raz.
Cytować
+8 #9 Monika 2018-04-12 10:02
No właśnie ćwiczy od zeszłego roku i patrzę na to, co robią. Grupa była i jest podzielona. Białe pasy osobno, kolorowe osobno. I ci kolorowi ciągle coś robią w parach albo jakieś formy. Młodsi mają wiecej zabaw i podstawy robią. Córka zadowolona jest i dlatego jestem zdziwiona trochę tym, co mówisz. Pozdrawiam
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.