Wraz z nowym rokiem szkolnym 2018/19 w Zespole Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebr
W Kalwarii powstaje klasa sportowa

Wraz z nowym rokiem szkolnym 2018/19 w Zespole Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego w Kalwarii Zebrzydowskiej planowane jest utworzenie klasy IV sportowej na poziomie szkoły podstawowej o profilu piłka nożna.

Jak informuje Urząd Miejski w Kalwarii Zebrzydowskiej i dyrekcja Zespołu Szkół nr 1 im. Mikołaja Zebrzydowskiego, od nowego roku szkolnego w tej placówce planowane jest utworzenie klasy IV sportowej na poziomie szkoły podstawowej o profilu piłka nożna.

Rodzice kandydatów do tej klasy mogą składać wnioski wraz z dodatkowymi dokumentami w sekretariacie szkoły do 23 marca. Formularze powyższych pism dostępne są na stronie internetowej szkoły - www.spkalwaria.iap.pl lub w sekretariacie szkoły. Zasady rekrutacji W pierwszej kolejności przyjmowani będą uczniowie z gminy Kalwaria Zebrzydowska. Zapisy w Sekretariacie Zespołu Szkół nr 1 w Kalwarii Zebrzydowskiej pod numerami telefonów 33 876 63 48 oraz 601 198 860.

Do klasy I oddziału sportowego w publicznej szkole podstawowej ogólnodostępnej lub do klasy wyższej niż I w tych szkołach, w przypadku gdy szkolenie w danym sporcie rozpoczyna się w tej klasie, przyjmuje się kandydatów, którzy posiadają bardzo dobry stan zdrowia, potwierdzony orzeczeniem lekarskim wydanym przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, posiadają pisemną zgodę rodziców na uczęszczanie kandydata do oddziału a także uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej, na warunkach ustalonych przez polski związek sportowy właściwy dla danego sportu, w którym jest prowadzone szkolenie sportowe w danym oddziale.

W przypadku większej liczby kandydatów spełniających wymienione warunki, niż liczba wolnych miejsc w oddziale, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę wyniki prób sprawności fizycznej. W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego, na drugim etapie postępowania  są brane pod uwagę łącznie kryteria z ustawy Prawa Oświatowego.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.