Tak jak w ubiegłych latach, już po raz kolejny gmina Wieprz ufundowała okresowe stypendia sportowe dla
Za osiągnięcia sportowe - stypendia

Tak jak w ubiegłych latach, już po raz kolejny gmina Wieprz ufundowała okresowe stypendia sportowe dla zawodników osiągających wysokie wyniki. W tym roku otrzymali je Danuta Słanek, Kamila  Saferna oraz Adam Panek.

Stypendium przeznaczone jest dla zawodników sportowych, stale zamieszkujących na terenie gminy Wieprz, do 25 roku życia, którzy w poprzednim roku kalendarzowym osiągnęli wysokie wyniki sportowe we współzawodnictwie międzynarodowym lub krajowym. Aby otrzymać takie stypendium zawodnicy musieli spełniać warunki określone w uchwale o stypendiach sportowych.

Stypendium w tym roku otrzymała Danuta Słanek -  uczennica V klasy szkoły podstawowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wieprzu,  która w  2017 roku zdobyła 3 miejsce w cyklu zawodów o Puchar Młodzików i Dzieci 2017 we wspinaczce sportowej organizowanych przez Polski Związek Alpinizmu. Brała również udział w zawodach wspinaczkowych w Boulderingu Kinder&Jugend Wettkampf – Otwarte Mistrzostwa Niemiec w Berlinie, gdzie zajęła wysokie 1 miejsce w swojej kategorii wiekowej oraz w zawodach spinaczkowych Prague Color Climbing Festiwal – Otwarte Mistrzostwa Republiki Czeskiej w Pradze, gdzie zajęła 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej .

Stypendystką została również Kamila Saferna, uczennica VII klasy szkoły podstawowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wieprzu, która jest wieloletnią zawodniczką Małopolskiego Klubu Karate i właśnie w karate zdobyła w 2017 roku 3  miejsce na XXII Mistrzostwach Polski Oyama Polskiej Federacji Karate. Brała również udział w zawodach o Puchar Makroregionu Południowego Oyama PFK i zdobyła tam wysokie II miejsce.

W karate spore sukcesy odniósł również Adam Panek, uczeń III klasy szkoły podstawowej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wieprzu i również on został stypendystą stypendium sportowego. Adam zdobył I miejsce w II Ogólnopolskim Turnieju Oyama Karate o Puchar Podbeskidzia w swojej grupie wiekowej.

Wójt gminy Wieprz Małgorzata Chrapek wręczając stypendystom okolicznościowe dyplomy złożyła im wyrazy szczerego uznania i życzyła dalszych sukcesów sportowych. Zaznaczyła również, że ich sukcesy są najlepszym przykładem dla ich rówieśników w jaki sposób należy spędzać wolny czas oraz podziękowała za godne reprezentowanie gminy Wieprz na arenie sportowej.(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.