W sobotę(10.03)  na terenie Kamionki w Stroniu odbędzie się XIX edycja Mistrzostw w Kolarstwie Przeł
Na Kamionce w Stroniu kolarskie mistrzostwa

W sobotę(10.03)  na terenie Kamionki w Stroniu odbędzie się XIX edycja Mistrzostw w Kolarstwie Przełajowym o Puchar Wójta Gminy Stryszów. Nie zabraknie  na pewno  sportowych emocji.

Trasa wyścigu będzie wieść wokół stadionu LKS Żarek oraz polnymi ścieżkami. Prawo startu mają zawodnicy z aktualną licencją i badaniami  lekarskimi w kategorii: żak chłopcy i dziewczęta, młodzik, młodziczka, junior młodszy, juniorka młodsza, junior, juniorka, orlik, elita, kobiety elita, masters I /30-49/, masters II /50 i powyżej. Dopuszcza się start zawodników z licencją z roku 2017 i na rowerach górskich. Wyścig zostanie przeprowadzony zgodnie z przepisami PZKol.

Dystans dla poszczególnych kategorii:
- żak chłopcy i dziewczęta        -15 min
- młodzicy, młodziczki        -20 min.
- juniorzy młodsi, juniorki młodsze     -30min
- juniorki, masters II            -30min
- juniorzy, kobiety elita                         -40 min.
- masters I                -40min
- orlicy, elita                -50 min.

Mistrzostwa rozpoczną się przy pawilonie sportowym LKS "Żarek" Stronie o godzinie 10:30. O 11:00 rozpocznie się start pierwszej grupy kolarzy, zaś około 14:30 dekoracja zwycięzców.

Organizatorem zawodów jest Urząd Gminy Stryszów, Gminny Ośrodek Kultury w Stryszowie oraz Ludowy Klub Sportowy „Żarek” Stronie. Jak zapowiadają organizatorzy, udało się pozyskać sporo sponsorów, więc nagród  nie zabraknie.

(PP)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.