To były wielkie e-sportowe emocje. W sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury rozegrano Turniej FIFA
Turniej FIFA18 Wadowice rozegrany. Kto okazał się mistrzem pada?

To były wielkie e-sportowe emocje. W sali kameralnej Wadowickiego Centrum Kultury rozegrano Turniej FIFA18 Mistrzostwa Wadowic. Wzięło w nim 32 osób, którzy przez kilka godzin zmagali się przy konsolach. Kto okazał się najlepszy?

To była nie lada gratka dla miłośników e-sportu a szczególnie serii gier FIFA. Po sukcesach mniejszych turniejów, w czwartek (22.02) Wadowickie Centrum Kultury oraz Kawiarnia Galicjanka zorganizowały w sali kameralnej WCK Turniej FIFA18 Mistrzostwa Wadowic. Zainteresowanie było ogromne.

Zgłosiło się do nas około 140 osób, niestety ze względów organizacyjnych, mogliśmy przyjąć jedynie 32 uczestników – mówi nam prowadzący turniej Krzysztof Adamczyk.

Kluczem do zwycięstwa było nie tylko opanowanie samej gry, ale również uniwersalność uczestnika turnieju ponieważ rozgrywka była prowadzona na różnych konsolach do gier Xbox One i PlayStation4. Losowanie przydzieliło uczestników na poszczególną konsolę. Rozgrywka była toczona klubami piłkarskimi dostępnymi w grze FIFA18 (drużyny ligowe, bez specjalnych zespołów). Zespoły mogły się powtarzać. Uczestnicy musieli mieć ukończone 15 lat.

Rozegrano 70 meczy. Mecz finałowy był rozgrywany jako dwumecz i odbył się na dwóch konsolach jeden mecz na platformie Xbox One , drugi na Platformie PS4 . W pierwszy mecz źle wszedł Przemysław Okręglicki, który stracił dwie szybkie bramki później musiał starać się gonić wynik co wykorzystywał rywal, ostatecznie mecz zakończył się 5:0 dla Maksa Zalewskiego. Mecz rewanżowy był już zupełnie inną odsłoną, finaliści rywalizowali do ostatnich minut jednak ostatecznie drugie zwycięstwo zdobył Maksymilian Zalewski 4:3. Zwycięzca otrzymał od organizatorów statuetkę i tytuł Mistrza Wadowic FIFA18 oraz nagrodę główną w wysokości 500 złotych, zawodnik z II miejsca statuetkę oraz 300 złotych zaś zawodnik z III miejsca nagrody rzeczowe.

Wyniki Turniej FIFA18 Mistrzostwa Wadowic:

I miejsce: Maksymilian Zalewski
II miejsce: Przemysław Okręglicki
III miejsce: Adrian Turek
IV miejsce: Paweł Worytko

Partnerem wydarzenia był Sklep MyCenter RTV/AGD/Multimedia w Wadowicach, który zapewnił sprzęt. Picie i przekąski zapewniła Galicjanka zaś portal WadowiceOnline.pl był patronem medialnym turnieju.

 

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-7 #1 Koń 2018-02-23 16:39
Zamiast do roboty isc i napedzac gospodarkę to te flejtuchy lecom w kulki jak zorro w 7 odcinku i jeszcze do tego panstwowy prond zuzywajom lajzy
Cytować
-3 #2 Barmaner 2018-02-23 20:30
szkoda że nie ma turnieju w PES'a - najlepszą symulacje gry w piłkę nożną!
Cytować
+4 #3 Lisy 2018-02-23 22:36
Ograniczenie uczestników? Kiepsko. Poprawcie to następnym razem, aby kazdy chętny mógł zagrać.
Cytować
+1 #4 Krzysztof 2018-02-23 23:20
Zgłosiło się do nas około 140 osób, niestety ze względów organizacyjnych , mogliśmy przyjąć jedynie 32 uczestników.
Skąd taka praktyka, która zniechęca jeszcze przed startem?
Cytować
+2 #5 Karol 2018-02-25 00:03
Jaka rangę zwycięzcą wbija w lidze weekendowej ktoś wie ?
Cytować
+2 #6 Maks 2018-02-26 16:36
Cytuję Karol:
Jaka rangę zwycięzcą wbija w lidze weekendowej ktoś wie ?

Tygodniowo elita 3
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.