To już tradycja, że w kalendarzu przygotowań zespołów z gminy Tomice do rozgrywek rundy wiosennej w
Puchar biskupa Guzdka pozostał w Tomicach

To już tradycja, że w kalendarzu przygotowań zespołów z gminy Tomice do rozgrywek rundy wiosennej w piłce nożnej pojawia się Turniej halowy o puchar ks. biskupa Józefa Guzdka. Kto w tym roku okazał się najlepszy?

Turniej halowy o puchar ks. biskupa Józefa Guzdka na stałe już zagościł w kalendarzu przygotowań zespołów z gminy Tomice do rozgrywek rundy wiosennej w piłce nożnej. Jak podkreślają działacze z poszczególnych klubów, turniej doskonale sprawdza się jako element pracy nad formą drużyn. W niedzielę (11.02) gospodarz turnieju – drużyna Dębu Tomice do rywalizacji na hali sportowej w Tomicach po raz jedenasty zaprosił cztery drużyny reprezentujące gminne LKS-y.

Pięcioosobowe drużyny grały według formuły „każdy z każdym” w dwudziestominutowych spotkaniach. Rywalizacja w każdym meczu była bardzo zacięta, ale toczona w sportowej atmosferze. Mimo, że zawodnicy walczyli twardo, warto podkreślić fakt, iż duch fair play towarzyszył meczom do ostatniego gwizdka z tym turnieju. Poziom zaprezentowany podczas turnieju z pewnością mógł zadowolić kibiców, którzy licznie wypełnili trybuny tomickiej hali sportowej. Oglądnęli oni wiele efektownych technicznych zagrań, a kilka z 30 strzelonych bramek było przedniej urody. Bardzo dobrze rokuje to przed zbliżającymi się rozgrywkami ligowymi.

W całym turnieju najrówniejszy poziom zaprezentowała pierwsza drużyna Dębu Tomice i to ona w tym roku otrzymała z rąk wójta gminy Tomice Witolda Grabowskiego „Puchar Przechodni” ks. biskupa Józefa Guzdka. Wszystkie drużyny otrzymały także nagrody rzeczowe ufundowane przez wójta.

Skawa Witanowice – Orzeł Radocza 3:1
Dąb Tomice – Wikliniarz Woźniki 5:1
Dąb Tomice – Skawa Witanowice 6:3
Wikliniarz Woźniki – Orzeł Radocza 1:3
Dąb Tomice – Orzeł Radocza 2:0
Wikliniarz Woźniki – Skawa Witanowice 1:4

I miejsce: Dąb Tomice – 3 – 6 – 13:4
II miejsce: Skawa Witanowice – 3 – 4 – 10:8
III miejsce: Orzeł Radocza – 3 – 2 – 4:6
IV miejsce: Wikliniarz Woźniki 3 – 0 – 3:12

(LG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.