Prawie 10 tysięcy złotych zebrano podczas charytatywnego maratony zumby który odbył się w Kalwarii Z
Maraton zumby. Zebrano dla Dominiki prawie 10 tysięcy złotych

Prawie 10 tysięcy złotych zebrano podczas charytatywnego maratony zumby który odbył się w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dochód z zebranych pieniędzy został przekazany na leczenie i rehabilitację Dominiki Kosek z Brodów.

Pokaźna grupa miłośników zumby pojawiła się w niedzielę (11.02)  w hali sportowej Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych im. Mikołaja Kopernika w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie został zorganizowany charytatywny maraton zumby. Przez pełne trzy godziny w rytmie muzyki panie i panowie tańczyli, spalając przy tym zbędne kalorie. Wraz z głośną muzyką uwalniały się hormony szczęścia, co było widać na twarzy każdego uczestnika. Zagrał DJ Rafał Okrzesik.

Prócz wzmacniania swojej aktywności fizycznej było  można skorzystać z innych atrakcji, między innymi dla najmłodszych przygotowany był  kącik dziecięcy, fotobudka, a także kącik gastronomiczny z przekąskami i napojami.

W czasie maratonu odbyły  się także licytacje. Kwota, którą udało się zebrać to 9 810,53 złotych, która została przekazana na leczenie i rehabilitację Dominiki Kosek z Brodów.

Przypomnijmy, że Dominika  w grudniu 2016 roku  zaczęła skarżyć się na bóle i zawroty głowy. Dzięki szybkiej interwencji lekarza rodzinnego została skierowana na badania do szpitala, gdzie zdiagnozowano bardzo niebezpiecznie ulokowanego guza. Lekarze podjęli natychmiastową decyzję o operacji. Mimo obaw dziewczynki operację wykonano 18 stycznia 2017 roku w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Później przez miesiąc organizm zmagał się z bardzo wysoką gorączką i infekcją bakteryjną. Dziewczyna zapadła w śpiączkę. Od 7 marca 2017 roku Dominika przebywa w klinice Budzik w Warszawie, gdzie pozostanie do marca 2018 roku. Czeka ją bardzo długa, ciężka oraz kosztowna rehabilitacja. Dominiką muszą zająć się: neurookulista, neurologopeda, ortopedzi i rehabilitanci.

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.