Bieg po klatce z pakietem węży, uderzenie 5 kg młotem, biegi z wężami, gaszenie pożaru i ewakuowani
Strażacy znowu powalczą na wadowickim rynku w formule FCC

Bieg po klatce z pakietem węży, uderzenie 5 kg młotem, biegi z wężami, gaszenie pożaru i ewakuowanie ważącego 80 kg poszkodowanego: tak będą wyglądać zawody Wadowice Firefighter Combat Challenge, które po raz czwarty odbędą się na wadowickim rynku.

Znamy już termin szóstej edycji ogólnopolskich zawodów strażaków "Wadowice Firefighter Combat Challenge". Impreza po raz czwarty odbędzie się na Placu Jana Pawła II w Wadowicach 13 i 14 lipca. Przez dwa lata areną strażackich zmagań był Andrychów, cztery lata temu impreza przeniosła się na wadowicki rynek. Również tym razem organizatorzy, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach oraz Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa Koło Terenowe Wadowice, wybrali nasze miasto.

Na konkurencję organizowanych zawodów będą składać się tradycyjnie elementy mające na celu przedstawienie codziennych zmagań strażaków podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Zawodnicy zmierzą się więc na czas w formule FCC, w której poszczególne elementy są wykonywane ciągiem bez przerwy. Wbiegać będą z pakietem węży po 12 metrowej konstrukcji (3 piętro) imitującej klatkę schodową, wciągać na nią węże przy pomocy linki ratowniczej, zbiegać z niej, po czym przesuwać ciężar po specjalnej konstrukcji uderzając ważącym 5 kg młotem. Będą też gasić symulowany pożar a na koniec ewakuować ważącego 80 kg poszkodowanego. To wszystko w standardowym kombinezonie strażackim ważącym 30 kg. Zawody w realny i atrakcyjny sposób przestawiają elementy pracy strażaka podczas działań gaśniczych.

Oprócz zmagań strażaków będzie można zobaczyć i dotknąć sprzętu, z którym codziennie pracują strażacy, dowiedzieć się "co nieco" o ich pracy, zobaczyć strażackie samochody, czy pokaz wyrzutu oleju i gaszenia pożarów cieczy palnych. Program jak i atrakcje są "dogrywane".

Więcej informacji o zawodach można uzyskać TUTAJ a także TUTAJ.


(Marcin Gizol)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+2 #1 Mieszkaniec Gminy 2018-02-08 11:06
Super! Fajnie, że ta impreza już na stałe zagościła w Wadowicach. Oby więcej takich inicjatyw się pojawiało. Pomysły na ściąganie zawodników z różnych dziedzin do Wadowic są, tylko niestety zaplecza brakuje.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.