Walka o awans do IV ligi jest już w początkowej fazie rozgrywek bardzo zacięta. Iskra Klecza Dolna i J
Drukuj
Kleczanie zaaplikowali Unii cztery gole!

Walka o awans do IV ligi jest już w początkowej fazie rozgrywek bardzo zacięta. Iskra Klecza Dolna i Jałowiec Stryszawa idą „łeb w łeb”. Wczoraj drużyna z Kleczy wysoko pokonała u siebie Unię Oświęcim 4:1.

Prowadzenie ekipa z Kleczy Dolnej objęła szybko, gdyż już w 9 minucie po idealnym dośrodkowaniu Brózdy piłkę głową do bramki skierował Konrad Kukieła.

Oświęcimianie nie chcieli sprzedać tanio skóry i w 17 minucie gry wyrównali stan meczu. Ładnie rozegrany rzut wolny po którym piłka trafiła w słupek bramki Iskry. Witek źle wybił piłkę, a ta trafiła pod nogi Jarosza, który pewnie pokonał Kawalera.

Już w drugiej części gry, w 60 minucie z pozoru niegroźne dośrodkowanie Paśnika sprawiła wiele problemów bramkarzowi Unii, który co prawda złapał piłkę, jednak znajdował się już za linią bramkową i sędzia uznał gola dającego Iskrze prowadzenie 2:1.

Strzelonego przez Michała Drechnego gola na 3:1 można zaliczyć do tych z cyklu „stadiony świata”. Piłkarz Iskry popisał się przepięknym uderzeniem z ponad 30 metrów, po którym piłka wylądowała w okienku oświęcimskiej bramki.

Wynik zawodów w 79 minucie meczu ustalił Filip Niewidok, który „wyczekał” bramkarza i pewnie wykorzystał rzut karny popełniony na nim samym.

Poza bramkami w ostatnich chwilach gry kibice byli świadkami również tych mniej piekniejszych futbolowych chwil. Czerwonymi kartkami zostali ukarani Konrad Kukieła i bramkarz Unii Oświęcim, więc obie drużyny kończyły zawody w dziesiątkę.

ISKRA KLECZA DOLNA – UNIA OŚWIĘCIM 4:1 (1:1)

ISKRA KLECZA DOLNA: Kawaler – Brózda, Witek (46′ Kołek), Drechny, M.Nowak, Dobisz, Pasnik (80′ Matlak), Smagło, Nowak (24′ Glanowski) – Niewidok (87′ Maćkowicz), Kukieła.