Filip Niewidok nie jest już trenerem Kalwarianki, zastąpi go Brazylijczyk Paulo Santarosa. Kalwarianka
Brazylijczyk Paulo Santarosa został trenerem Kalwarianki

Filip Niewidok nie jest już trenerem Kalwarianki, zastąpi go Brazylijczyk Paulo Santarosa. Kalwarianka po rundzie jesiennej zajmuje 9 miejsce w  okręgówce, to poniżej oczekiwań nowego zarządu klubu.

Brazylijczyk Paulo Santarosa został trenerem Kalwarianki. Przypomnijmy rok temu, stery w klubie po Wojciechu Madeju przejął Grzegorz Makówka, wybrano też nowy zarząd, który szybko określono, że będzie to połączenie rutyny z młodością.

Nowy zarząd Miejskiego Klubu Sportowego obecnie tworzą Grzegorz Makówka – prezes Klubu, Jakub Tymoszuk – wiceprezes, Karol Jastrząb – wiceprezes, członkowie zarządu:  Grzegorz JagoszAndrzej Ziemla, Wacław Hobrzyk, Marek Bartoszek. W tym miejscu trzeba dodać, że zastępcy nowego prezesa to młodość wiceprezes Karol Jastrząb to 22 latek, a Jakub Tymoszuk to 40-latek Wiceprezes PKS św. Józef.

Nowy zarząd z prezesem Makówką  zapowiedział że postawi na szkolenie dzieci i młodzieży, szlifowanie młodych talentów i jak najlepsze wykorzystanie potencjału jaki drzemie dzieciach i młodzieży na lokalnym podwórku, zapowiadali też  powroty wychowanków do pierwszej drużyny Kalwarianki.

Przed rundą jesienną udało się do Kalwarianki ściągnąć Filipa Niewidoka, który natomiast zachęcił do gry w Kalwarii kilku zawodników, takie zmiany wywołały szybko nadzieję, na dobre wyniki a w lokalnym środowisku piłkarskim Kalwariankę wymieniano jako drużynę do awansu, jednak liga szybko zweryfikowała te plany.  Po zakończeniu rundy jesiennej Kalwarianka zajmuje 9 miejsce w okręgówce.

Na pewno jestem zaskoczony i zniesmaczony decyzją działaczy, którzy latem wydzwaniali za mną namawiając na dłuższą współpracę. Płakał jednak nie będę. Zrobię sobie przerwę od futbolu. Nie zamierzam się angażować w żaden nowy klub. Zresztą mogłem się spodziewać dymisji, bo już w listopadzie klubowi działacze wspominali coś o cięciach finansowych – mówi dla Gazety Krakowskiej Filip Niewidok.

Na miejsce Niewidoka klub znalazł szybko  następcę, nowym trenerem w rundzie wiosennej będzie  Brazylijczyk Paulo Santarosa, trafił do Kalwarii z polecenia jednej z firm zajmujących się  sprowadzaniem piłkarzy i trenerów z egzotycznych krajów, jak: Brazylii, Kostaryki, Wenezueli, Japonii czy Korei Płd.

Nieoficjalnie mówi się, że w nowym sezonie w składzie Kalwarianki  mogą pojawić piłkarze z Brazylii, Kostarynki a nawet Japonii, niewykluczone jest też zaangażowanie Włocha.

Nasz nowy szkoleniowiec pracował w II lidze brazylijskiej. Jednak w Polsce jest już od pewnego czasu, więc możemy z nim bez problemów się porozumieć – mówi dla Gazety Krakowskiej  Grzegorz Makówka, prezes Kalwarianki.

Nowy trener już zdążył poznać obiekt Kalwarianki i pokazał go swoim swoim znajomym na Facebooku.

 

(TB)
(zdjęcie: Facebook Paulo Santarosa)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+5 #1 nono 2018-01-09 09:06
Burmistrzem Wadowic moze zostac Japonczyk.
Zbudujemy nowa Japonie !!!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.