W niedzielę (10.12) późnym wieczorem, na wadowickiej pływalni zebrało się  blisko 20 strażaków.
Kryta pływalnia nieczynna do świąt. Strażacy to wykorzystali

W niedzielę (10.12) późnym wieczorem, na wadowickiej pływalni zebrało się  blisko 20 strażaków. Przez kilka godzin w nocy ćwiczyli na basenie. Dlaczego o takiej porze?

Ćwiczenia przeprowadzane były w tak nietypowej porze ze względu na przerwę  technologiczną i wymianę wody w basenie. Dzięki przychylności magistratu oraz dyrekcji Krytej Pływalni „Delfin” w Wadowicach strażacy mogą ćwiczyć z wykorzystaniem sprzętu, który na co dzień stanowi wyposażenie wozów bojowych. Nie mogą tego robić podczas normalnego funkcjonowania pływalni ze względu na bardzo wysokie reżimy dotyczących czystości wody basenowej.

Ćwiczymy nie tylko ratowanie tonących na wodach otwartych i powodziowych, ale także elementy ratownictwa lodowego. Dzięki współpracy z dyrekcją basenu oraz instruktorami możemy przeprowadzić ćwiczenia w bezpiecznych i komfortowych warunkach, a woda która jest wypuszczana z basenu ma dodatkowe, nietypowe zastosowanie – mówi mł. bryg. Tomasz Kasperek, kierownik ćwiczeń.

Strażacy podkreślają że szkolenie nie odbyłoby się gdyby nie pomoc pomysłodawcy szkolenia Krzysztofa Szydło instruktora płetwonurkowania M2 KDP/CMAS z Centrum pływania, nurkowania i bezpieczeństwa "Wodnik", który jako emerytowany strażak podjął się zabezpieczenia instruktorów, którzy w ramach wolontariatu postanowili przeszkolić strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży w Wadowicach.

Kadrę instruktorską stanowili ratownicy wodni, instruktorzy płetwonurkowania oraz płetwonurkowie: Chachulska Monika, Chachulska Urszula, Wróbel Anna, Kucharska Magdalena, Okręglicka Marta, Stanaszek Dariusz, Sarapata Aleksander, oraz Szydło Piotr.

Strażacy mają nadzieję że ich wizyty na pływalni będą mogły wpisać się na stałe w kalendarium pracy basenu.

(AS)
(zdjęcie: Jerzy Herma, Krzysztof Szydło, Tomasz Kasperek)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.