W  Mikołaja zostało uruchomione mające 600 m2 lodowisko na parkingu Parku Rozrywki Dinolandia w Inwa
W Mikołaja ruszyło lodowisko w Inwałdzie

W  Mikołaja zostało uruchomione mające 600 m2 lodowisko na parkingu Parku Rozrywki Dinolandia w Inwałdzie. Działa przy nim również wypożyczalnia łyżew. To najbliżej Wadowic położona lodowa tafla, z której z uroków mogą korzystać mieszkańcy.

W środę (6.12) w Mikołaja na parkingu Parku Rozrywki Dinolandia w Inwałdzie zostało uruchomione koleje w powiecie lodowisko. Jego tafla ma 600 m2, której rozmiar gwarantuje swobodne poruszanie się i szusowanie.

Współpraca Parków wchodzących w skład Inwałd Parku zaowocowała kolejnym projektem. Tym razem chcielibyśmy zachęcić mieszkańców okolicznych miejscowości, ale również i turystów przyjezdnych do zabawy na świeżym powietrzu i czerpania radości z zimowych aktywności. Chcielibyśmy, aby Inwałd kojarzył się odwiedzającym nas gościom z miejscem pełnym wielu możliwości na spędzenie wolnego czasu niezależnie od pory roku. Do odwiedzin Inwałdu sprzyja również rozbudowana baza okolicznych miejsc oferujących nocleg – mówi nam Krzysztof Siwicki, specjalista ds. marketingu w Inwałd Parku.

Lodowisko jest sztucznie mrożone, dzięki czemu może funkcjonować w dodatnich temperaturach. Dlatego też jeżeli pogoda pozwoli, ma być czynne aż do marca przyszłego roku. Przy lodowisku czeka wypożyczalnia sprzętu a także punkty gastronomiczne.

Oprócz jazdy na  łyżwach przewidziano również organizację różnego rodzaju wydarzeń: w tym rozgrywek hokejowych, zabaw dla dzieci, a także weekendowych imprez. Zainteresowani będą mogli także wynająć lodowisko na wyłączność.

Bilet normalny (50 minut) kosztuje 7 złotych, ulgowy (grupowy) 5 złotych zaś bilet rodzinny (2+2) 20 złotych. Przewidziano również karnety: normalny w cenie 50 złotych (10 wejść) oraz ulgowy w cenie 35 złotych.

Niestety od kilku lat żaden z przedsiębiorców nie zdecydował się na uruchomienie takiej atrakcji w Wadowicach. Jak poinformował niedawno burmistrz Mateusz Klinowski, lodowisko planowała gmina na Placu Jana Pawła II, jednak wykonana ze środków Unii Europejskiej rewitalizacja rynku jeszcze rok blokuje taką możliwość.

Lodowisko w Inwałdzie to najbliżej położona tafla w powiecie, z której mogą skorzystać mieszkańcy Wadowic. Przypomnijmy, że od kilku dni działa już lodowisko "Biały Orlik" za koroną stadionu "Kalwarianki" w Kalwarii Zebrzydowskiej oraz lodowisko w Ośrodku "Czarny Groń" w Rzykach koło Andrychowa.

 

(MG)
(zdjęcia: materiały prasowe Parku Rozrywki Dinolandia w Inwałdzie)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 Tak? 2017-12-06 20:37
A mogliśmy mieć takie lodowisko w mieście, na parkingu przy obwodnicy. Ale nie mamy, bo mamy głupka za burmistrza.
Cytować
0 #2 Adrian 2017-12-06 23:40
Cytuję Tak?:
A mogliśmy mieć takie lodowisko w mieście, na parkingu przy obwodnicy. Ale nie mamy, bo mamy głupka za burmistrza.

Gdzie jest parking przy obwodnicy?
Cytować
+1 #3 Tak? 2017-12-07 13:32
Cytuję Adrian:
Cytuję Tak?:
A mogliśmy mieć takie lodowisko w mieście, na parkingu przy obwodnicy. Ale nie mamy, bo mamy głupka za burmistrza.

Gdzie jest parking przy obwodnicy?

O to chodzi, że miał być, ale burmistrzowi zawdzięczamy, że nie ma. To i lodowiska też nie będzie. A jest duże prawdopodobieńs two, że było by na pewno, bo to ten sam inwestor, co w Inwałdzie.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.