Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski roku wręczył nagrody za osiągnięcia sportowe w okresie 1 wrześni
Najlepsi sportowcy z gminy Wadowice nagrodzeni

Burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski roku wręczył nagrody za osiągnięcia sportowe w okresie 1 września 2016 - 31 sierpnia 2017. Nagrodami pieniężnymi lub rzeczowymi wyróżniono 35 zawodników i zawodniczek.

Gmina Wadowice przykłada bardzo dużą uwagę do rozwoju fizycznego młodzieży. Jednym ze sposobów wsparcia są doroczne programy grantowe m.in. na upowszechnianie kultury fizycznej. Sportowcy zrzeszeni w klubach swoimi występami przynoszą chlubę miast, a ich personalny rozwój sportowy jest dowodem, że inwestowanie w młodych przynosi wymierne korzyści.

W tym roku burmistrz Wadowic Matesz Klinowski przyznał 24 indywidualne nagrody pieniężne oraz 11 wyróżnień w formie rzeczowej. Wśród nagrodzonych znaleźli się przedstawiciele działających na terenie gminy klubów takich jak: KS "AQUILA" WADOWICE, PUKS KAROL WADOWICE, KLUB KARATE "MAWASHI", MAŁOPOLSKI KLUB KARATE "OYAMA" WADOWICE, ULKS "SOKOLE OKO" ZAWADKA, "SPEED ROCK" WADOWICE czy KLUB SZERMIERZY "SZPADA" WADOWICE. Burmistrz nagrodził również trenerów i instruktorów dzięki którym możliwy jest rozwój talentów sportowy naszych zawodników. Wreczenie nagród odbyło się w środę (29.11) w Urzędzie Miejskim w Wadowicach.

Zawodnicy i zawodniczki z tych klubów osiągnęli sukcesy nie tylko na rodzimym podwórku, ale także na arenie krajowej. Marika Kudra z klubu "Aquila" Wadowice została najlepszą zawodniczką olimpijskiej konkurencji BMX oraz jest członkinią kadry narodowej, Szymon Tutaj reprezentujący PUKS Karol Wadowice jest członkiem zespołu, który zdobył Mistrzostwo Polski w Futsalu, a jego koleżanka z sekcji pływackiej Oliwia Chowaniec zajęła II miejsce w Międzynarodowym Maratonie Pływackim na Jeziorze Rożnowskim. Sukcesy odnoszą również przedstawiciele klubów karate oraz szermierze i szachiści.


(AS)
(zdjęcie: Urząd Miejski w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+9 #1 iza 2017-12-02 14:10
madra inwestycja mlodziez ,mamy zdolna tylko trzeba ja nagradzać,wyroz niac doceniać brawo panie burmistrzu brawo młodzi!!!
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.