W Święto Niepodległości ponad 200 biegaczy z różnych stron kraju wzięło udział w V Jesiennym Bie
W Święto Niepodległości bieg dla twardzieli na Potrójną

W Święto Niepodległości ponad 200 biegaczy z różnych stron kraju wzięło udział w V Jesiennym Biegu na Potrójną. Nie zabrakło wśród nich sportowców z naszego lokalnego klub Wichry Beskidu T.R.

W sobotę (11.11) w Narodowe Święto Niepodległości, kiedy spore grupy mieszkańców spotykali się pod pomnikami, po raz piąty odbył się Jesienny Bieg na Potrójną. Start i meta wyznaczona została na terenie ośrodka Kocierz Hotel & Spa. W trudnej górskiej rywalizacji uczestniczyło ponad 200 zawodników z różnych stron kraju.

Bieg nie należy do łatwych, jego trasa liczy 15 kilometrów a przewyższenie prawie kilometr. Są też 3 podbiegi i 2 strome zbiegi. W zawodach wzięło też udział czterech członków lokalnego klubu Wichry Beskidu T.R.

Karkołomne zbiegi i wymagające podbiegi na zboczach Jawornicy uczyniły ten bieg nieco kąśliwym dla naszych łydek i płuc. Najlepszą formę na koniec sezonu zaprezentował będący w doskonalej predyspozycji Dariusz Świda zajmując 41-szą lokatę i tym samym zdobywając 2 miejsce w swojej kategorii wiekowej! Kolejny z Wichrów Mariusz Ciapa uplasował sie na 49. miejscu, Krzysztof Radwan na 63. miejscu a borykąjacy się z kontuzją kostki Wiesław Pająk dobiegł jako 151. zawodnik – relacjonują chłopaki z Wichry Beskidu T.R.

Bieg ukończyło 241 biegaczy i biegaczek. Najszybszy okazał się Krzysztof Bodurka z Nielepic, który na mecie pojawił się po 1 godzinie i 13 minutach. Najszybsza kobieta, Dominika Wiśniewska-Ulfik z Kraśnika na metę pojawiła sę po 1 godzinie 30 minutach, zajmując w klasyfikacji generalnej 18 miejsce.

(AS)
(zdjęcie: Wichry Besikidu T.R.)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.