Spytkowice z powiatu wadowickiego i Spytkowice z powiatu nowotarskiego zorganizowały sztafetę biegowo-r
Spytkowice połączyły się ze Spytkowicami bieganiem i kolarstwem

Spytkowice z powiatu wadowickiego i Spytkowice z powiatu nowotarskiego zorganizowały sztafetę biegowo-rowerową. W ten sposób uczcili Kajetana Wolskiego, por. Tadeusza Stefaniszyna i innych lokalnych patriotów.

W sobotę (4.11) odbyła się sztafeta biegowo - rowerowa przyjaźni gmin Spytkowickich. Uczestnikom przyświecało motto "Łączymy Spytkowice - ku pamięci Kajetana Wolskiego, por. Tadeusza Stefaniszyna i innych lokalnych Patriotów".

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 8:00 przy cmentarzu w Spytkowicach (powiat wadowicki), gdzie po przywitaniu uczestników przez wójta gminy  Mariusza Krystiana i błogosławieństwie dziekana Józefa Piwowarskiego zapalono znicze i złożona została wiązanka kwiatów pod grobem Kajetana Wolskiego.

Następnie wyruszyliśmy na 75-cio kilometrowy szlak do Spytkowic (powiat nowotarski). Biegaczom i rowerzystom towarzyszyła piękna jesienna pogoda. Na całym odcinku drogi była bardzo przyjemna i koleżeńska atmosfera. Koło godziny 14:00 wszyscy dotarli do Spytkowic, gdzie na cmentarzu wraz z przedstawicielami gminy złożone zostały kwiaty i zapalone znicze nad grobem por. Tadeusza Stefaniszyna - bohatera początków II wojny światowe – mówi jeden z biegaczy Leszek Papierski.

Na trasie sztafety zlokalizowany był przystanek i symboliczna modlitwa na leśnym cmentarzu gdzie pochowano poległych żołnierzy. Całość wydarzenia oparta była na pamięci ludzi, którzy walczyli w obronie ojczyzny. Sztafeta biegowo - rowerowa zakończyła się w "Kompleksie Beskid" w Spytkowicach (powiat nowotarski)m gdzie odbyło się spotkanie integrujące.

W trakcie pobytu zostały przekazane materiały promujące obydwie Gminy i wzajemnie zachęcano do odwiedzenia naszych małych ojczyzn mówiąc o ich walorach. Wydarzenie powstało dzięki spotkaniu się dwóch pasjonatów promujących aktywny tryb życia: Stanisławowi i Andrzejowi, a zostało zrealizowane dzięki wsparciu obydwu gmin. Na zakończenie Spytkowiczanie spod Wadowic przekazali Spytkowiczanom spod Nowego Targu karpie otrzymane z Rybackiego Zakładu Doświadczalnego w Zatorze oraz bilety do "Parku Świętego Mikołaja" w Zatorze, a w zamian otrzymaliśmy informacje o 10-cio procentowym rabacie dla wszystkich mieszkańców Gminy Spytkowice na atrakcje zimowe w "Kompleksie Beskid". Dziękujemy wszystkim za udział i pomoc oddolnej inicjatywy – dodaje Leszek Papierski.

(AS)
(zdjęcia: spytkowice.net.pl)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.