W piątek (3.11) wystartowała Tomicka Amatorska Liga Piłkarska (TALP). O mistrzostwo w historycznych, b
Wystartowała liga piłkarska gminy Tomice

W piątek (3.11) wystartowała Tomicka Amatorska Liga Piłkarska (TALP). O mistrzostwo w historycznych, bo po raz pierwszy rozgrywanych zawodach powalczy dziesięć drużyn.

Rywalizacja będzie się toczyć systemem "każdy z każdym" w dziewięciu piątkowych terminach. W każdej kolejce w tomickiej hali odbędzie się pięć 35-minutowych meczów. Na trzy pierwsze zespoły w klasyfikacji generalnej czekają nagrody. Pomysłodawcą i organizatorem TALP jest koordynator ds. sportu i rekreacji Ośrodka Kultury Gminy Tomice Paweł Kręcioch.

Bardzo się cieszę, że rusza kolejny sportowy projekt w naszej gminie. Kilka innych udało się zorganizować wcześniej. Turnieje halowe muszą się odbyć w odpowiednim do tego czasie. Wprawdzie trwają jeszcze rozgrywki ligowe pod egidą OZPN Wadowice, a trzy drużyny rekrutują się z gminnych LKS-ów, ale dodatkowy trening w początkowej fazie mistrzostw na pewno im nie zaszkodzi – mówi Paweł Kręcioch.

Jak na pierwszą edycję zaskakująco duża jest liczba drużyn, chcących powalczyć o miano najlepszej w gminie. Pierwotnie zakładano maksymalnie osiem zespołów.

Przygotowanie takiego turnieju to dużo pracy i ciągła interakcja. Nie można się zamknąć na rozmowy. Miałem osiem ekip, ale pojawiło się kolejne zgłoszenie. Trudno było odrzucić jeden zespół. Przecież turniejowi przyświeca integracja i zabawa z piłką jak największej liczby zawodników. Przeorganizowałem terminarz, po czym pojawiła się drużyna numer dziesięć… Musiałem znaleźć miejsce i dla niej oraz budować harmonogram od nowa. Gdyby liczyć wszystkie zainteresowane drużyny, pewnie zebrałoby się piętnaście. Dzwoniono np. ze Skawiny, Zatora czy Myślenic. Ze względów regulaminowych, a konkretnie punktu mówiącego o konieczności zarejestrowania w kadrach przynajmniej połowy mieszkańców gminy Tomice, nie mogłem dopuścić tych zespołów do startu. To jednak budujące, że w naszej gminie zaczyna funkcjonować coś, czego brakuje w miastach – tłumaczy Kręcioch.

W Tomicach zapowiada się więc poważne granie. Wiele drużyn nie kryje się z mocarstwowymi planami, inne liczą na sprawienie niespodzianki. Niełatwo wskazać faworyta, o jak mówią organizatorzy rozgrywki halowe mają swoją specyfikę.

Trudno byłoby ruszyć z mistrzostwami, gdyby nie wsparcie finansowe sponsorów: Kolmar Tomice, Piotr Sowa Tomice, Spring-Wad, Skład Sadowski Tomice. Wprawdzie startujące drużyny musiały opłacić „startowe”, ale jak na możliwość gry przez dziewięć tygodni i przygotowaniu imprezy na 45 meczów, było ono symboliczne. Wynosiło 120 złotych, a kadry liczą dziesięciu graczy.

Terminarz TALP można znaleźć na www.kultura.tomice.pl. Aktualności z mistrzostw zainteresowani znajdą na profilu Facebook Sportowa Gmina Tomice.

Portal WadowiceOnline.pl jest patronem medialnym rozgrywek.

 

(LG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.