W piątek (3.11) uczniowie szkoły w Brodach mieli okazję „wejść” w świat skoków narciarskich, d
Lekcja wuefu z mistrzem narciarskim

W piątek (3.11) uczniowie szkoły w Brodach mieli okazję „wejść” w świat skoków narciarskich, dzięki wizycie specjalnego gościa Jakuba Kota. Medalista i reprezentant naszego kraju pokazał, że takie spotkania są ciekawą alternatywą dla codziennych zajęć.

Kuba to pięciokrotny drużynowy medalista Mistrzostw Polski, dwukrotny brązowy medalista Uniwersjady, drużynowy medalista Mistrzostw Świata juniorów, a także wielokrotny reprezentant naszego kraju w imprezach rangi Pucharu Świata i Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich. Aktualnie jest trenerem młodzieżowej kadry dziewcząt w skokach, a także delegatem FIS oraz ekspertem kanału Eurosport. Swoją pasję i miłość do tego sportu przekazuje uczniom z całej Polski.

W trakcie spotkania, które odbyło się w piątek (3.11) z uczniami szkoły w Brodach uczestnicy przekonali się, jak świat skoków narciarskich wygląda od środka. Poznali przepisy oraz mogli na żywo zobaczyć, dotknąć i sprawdzić sprzęt używany przez profesjonalnych zawodników - użyczony specjalnie na tę okazję przez brata naszego gościa Macieja Kota, aktualnego reprezentanta Polski, czołowego zawodnika światowego rankingu – informuje nas Jacek Wojewodzic ze szkoły w Brodach.

Dodatkową atrakcją była również prezentacja medali zdobytych podczas kariery zawodniczej zarówno Jakuba, jak i Macieja. W drugiej części spotkania uczniowie wzięli udział w pokazowym treningu, charakterystycznym dla skoczków narciarskich. Na koniec uczestnicy chętnie robili pamiątkowe zdjęcia, zbierali autografy, a także nagrodzili naszego gościa gromkimi brawami.

Spotkanie to odbyło się dzięki wsparciu Rady Rodziców oraz dyrekcji szkoły, a także zaangażowaniu nauczycieli wychowania fizycznego. Zadowolenie uczniów pokazało, że spotkania tego typu są ciekawą alternatywą dla codziennych zajęć.

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.