Utalentowana akrobatka Kasia Bielecka z Andrychowa wystąpi w Mistrzostwach Świata w Akrobatyce Powietrz
Utalentowana akrobatka z Andrychowa wystapi na mistrzostwach w Lublinie

Utalentowana akrobatka Kasia Bielecka z Andrychowa wystąpi w Mistrzostwach Świata w Akrobatyce Powietrznej, które odbędą się w grudniu Lubinie.

W Lublinie odbędą się po raz pierwszy Mistrzostwa Świata w Akrobatyce Powietrznej. W ciągu dwóch dni (9 i 10 grudnia tego roku) Targi Lublin SA zamienią się w prawdziwą arenę międzynarodowych występów akrobatycznych. Około 90 zawodników konkurować będzie w kategoriach, tj. Aerial Silks, Aerial Hoop, Aerial Pole, Aerial Cube, Aerial Spiral i Pole Sport.

Organizatorem Mistrzostw Świata jest Polskie Stowarzyszenie Akrobatyki Powietrznej (Polish Federation Air Power Athleics), które tego roku na poznańskich Targach Fitexpo zorganizowało Mistrzostwa Polski, gdzie została wyłoniona kadra narodowa. Podczas wydarzenia zaplanowanych jest 5 występów artystycznych, m.in. uczestników programu Mam Talent.

W mistrzostwach weźmie udział również andrychowianka Katarzyna Bielecka z Andrychowa, która została wybrana właśnie do kadry narodowej. Ma sporo sukcesów na swoim koncie: w ostatni weekend zajęła ona I miejsce w kategorii A profesional na Mistrzostwach Europy, które odbywały się na Słowacji. W maju tego roku zajęła III miejsce w Mistrzostwa Polski – Polish Pole Sport Championship. Niedawno zdobyła też złoty medal w Mistrzostwach Europy w kategorii profesional A.


Mistrzostwa Świata w Akrobatyce Powietrznej są wydarzeniem, które z pewnością ucieszy oko niejednego widza. Akrobacje na przyrządach, tj. szarfy, koła cyrkowe zawieszone na wysokości 8 metrów w połączeniu z oświetleniem i muzyką wzbudzają wiele emocji, a tym samym stają się niesamowitą uczta dla zmysłów, pozostającą pamięci na długo. Impreza jest niebiletowana, wstęp jest darmowy ponieważ celem stowarzyszenia jest wypromowanie sportów kalistenicznych oraz trafienie do jak najszerszego grona odbiorców. Mistrzostwa objęte są honorowym patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Akrobatyki Powietrznej WAAPA oraz Międzynarodowego Komitetu Sportów Nieolimpijskich.

(AS)
(zdjęcia: materiały prasowe)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+1 #1 korektor 2017-10-18 21:46
To gdzie wreszcie odbędą się te mistrzostwa: w Lublinie czy w Lubinie?
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.