Wadowicki „Gimpel”, Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie oraz SP Nr 1 w Wadowicach – to trzy szkoły, któr
Sport to zdrowie. I lepsze wyniki w nauce

Wadowicki „Gimpel”, Gimnazjum Nr 1 w Andrychowie oraz SP Nr 1 w Wadowicach – to trzy szkoły, które zwyciężyły w klasyfikacji sportowej w Małopolskim Systemie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży w minionym roku szkolnym.

W licealiadzie pasjonującą walkę o końcowy triumf stoczyli pomiędzy sobą uczniowie wadowickiego oraz andrychowskiego „Ogólniaka”.  Jak się okazuje, uczniowie z tych szkół osiągają nie tylko znakomite wyniki w nauce, ale także w rywalizacji sportowej. Ostatecznie, zwyciężyli wadowiczanie, a andrychowianie musieli zadowolić się drugim miejscem. Trzecie miejsce ex aequo zajęli uczniowie wadowickiego „Ekonomika” oraz kalwaryjskiego ZSiPO.

Co nie udało się andrychowianom w licealiadzie, udało się w gimnazjadzie, którą zwyciężyło Gimnazjum Nr 1 im. Polskich Noblistów. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum Nr 1 w Choczni, a na najniższym stopniu podium stanęli gimnazjaliści z Brzeźnicy.

W rywalizacji szkół podstawowych zwyciężyli uczniowie SP Nr 1 w Wadowicach, drugie miejsce zajęła SP Nr 4 w Andrychowie, a trzecie – SP w Stroniu. Uczniowie rywalizowali w takich dyscyplinach jak m.in.:  biegi przełajowe, piłka ręczna, koszykówka, siatkówka, piłka nożna, pływanie, badminton, szachy, a nawet narciarstwo alpejskie.

W każdych zawodach walczyli o awans do etapu rejonowego lub wojewódzkiego, a także o punkty wliczane do klasyfikacji szkół w powiecie wadowickim. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał koordynator ds. sportu w powiecie wadowickim Jan Szewczyk. Puchary dla najlepszych szkół wręczył starosta Bartosz Kaliński podczas czwartkowej (5.10) sesji Rady Powiatu.