Na wadowickiej pływalni znowu odbędzie się Sztafetowy Maraton Pływacki, tym razem z okazji 151 lat I
Na basenie znowu pływacki maraton z okazji jubileuszu "Gimpla"

Na wadowickiej pływalni znowu odbędzie się Sztafetowy Maraton Pływacki, tym razem z okazji 151 lat I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach. Wezmą w nim udział uczniowie, nauczyciele i sympatycy "Gimpla".

Z okazji 151 lat I Liceum Ogólnokształcącego im. Marcina Wadowity w Wadowicach w niedzielę (15.10) w godzinach od 12:00 do 17:00 na Krytej Pływalni "Delfin" w Wadowicach odbędzie się Sztafetowy Maraton Pływacki na dystansie 15,1 km. W maratonie udział wezmą uczniowie, nauczyciele i sympatycy wadowickiego "Gimpla". Każdy z uczestników będzie miał do przepłynięcia dystans 100 metrów.

To swoista kontynuacja zeszłorocznego Wielkiego Maratonu na dystansie 150 km. Organizatorzy mają nadzieję, że impreza ta na stałe wejdzie do kalendarza roku szkolnego popularnego "Wadowity". Wszystkich sympatyków wadowickiego liceum serdecznie zapraszamy do udziału i kibicowania — informują nas organizatorzy.

Przypomnijmy sztafeta to pomysł jednego z nauczycieli wadowickiego liceum, Sławomira Ficka, który rok temu wpadł na dosyć oryginalny pomysł uczczenia 150-lecia placówki właśnie pływacką sztafetą. We wrześniu ubiegłego roku wzięło w niej  udział około 150 uczniów, absolwentów, nauczycieli, rodziców i sympatyków szkoły. Najmłodsza uczestniczka maratonu miała 9 lat, a najstarszy zawodnik 84 lata.  Sztafeta trwała ponad 56 godzin, oprócz uczniów "Gimpla" brali w niej udział również zawodnicy AZS AGH (19 osób) oraz z Unii Oświęcim (30 osób).  Zawodnicy w zależności od umiejętności pokonywali dystans 1 kilometra od 12 do 22 minut.

Tak wyglądał maraton w ubiegłym roku:

(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.