Prawie 80 zawodników wzięło udział w Jesiennym Biegu Wzdłuż rzeki Skawy dla mieszkańców gminy Tom
Pobiegli wzdłuż Skawy

Prawie 80 zawodników wzięło udział w Jesiennym Biegu Wzdłuż rzeki Skawy dla mieszkańców gminy Tomice. W trakcie zawodów biegacze mogli rozwiązać quiz dotyczący roli rybołówstwa i rybactwa na terenie Doliny Karpia. Do wygrania były ciekawe nagrody.

W niedzielę (01.10) przy pięknej słonecznej pogodzie na ulicy Topolowej w Radoczy odbył się Jesienny Bieg Wzdłuż rzeki Skawy dla mieszkańców gminy Tomice. Do zawodów zgłosiło się prawie 80 zawodników. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorii wiekowe – klasy IV-V szkoły podstawowe, klasy VI-VII szkoły podstawowe, klasy II-III gimnazjum. Dwie pierwsze grupy rywalizowały na dystansie jednego kilometra, najstarsi przebiegli dystans dwa razy dłuższy.

Najwięcej uczniów zgłosiło się do najmłodszej kategorii, wobec czego organizator rozdzielił bieg dziewczyn i chłopców. W pozostałych uczestnicy biegali wspólnie, oczywiście z rozdzieleniem w klasyfikacji końcowej miejsc zajętych przez zawodniczki i zawodników.

Każdy uczestnik otrzymał okolicznościową koszulkę, numer startowy oraz butelkę wody. Pierwsze „trójki” w poszczególnych kategoriach zostały nagrodzone plecakami. W trakcie zawodów biegacze mogli rozwiązać quiz dotyczący roli rybołówstwa i rybactwa na terenie Doliny Karpia.

Wyniki biegów:

Klasy IV-V (dziewczęta)
1.Martyna Zając (Witanowice)
2.Wiktoria Woźniczka (Woźniki)
3.Oliwia Burliga (Woźniki)

Klasy IV-V (chłopcy)
1.Patryk Klimeczko (Woźniki)
2.Filip Pasieka (Woźniki)
3.Tomasz Błażowski (Witanowice)

Klasy VI-VII (dziewczęta)
1.Zuzanna Pawlik (Tomice)
2.Emilia Adamik (Tomice)
3.Alicja Sordyl (Tomice)

Klasy VI-VII (chłopcy)
1.Kamil Srokosz (Witanowice)
2.Bartosz Wata (Radocza)
3.Dominik Krański (Witanowice)

Klasy II-III (gimnazjum)
1.Gabriela Garlej (Lgota)
2.Agnieszka Nicieja (Lgota)
3.Nikola Stuglik (Tomice)

Klasy II-III (gimnazjum)
1.Antoni Supron (Tomice)
2.Dawid Grochal (Tomice)
3.Dominik Janik (Lgota)

Quiz rozwiązywało 35 uczestników biegu. Spośród poprawnie odpowiadających wylosowano trzy osoby, które otrzymają upominki: Emilia Adamik (Tomice), Dominik Krański (Lgota), Antonia Wołek (Woźniki). Po odbiór nagród wyżej wymienione osoby zapraszamy do Ośrodka Kultury Gminy Tomice do końca października.

Kilkunastu uczestników wzięło na pamiątkę numery startowe. Jeśli pozostali biegacze również chcą otrzymać numer upamiętniający udział w Jesiennym Biegu Wzdłuż Rzeki Skawy, można po niego zgłosić się w Ośrodek Kultury Gminy Tomice w dowolnym terminie.

(LG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.