Kilkuset uczniów z kilkudziesięciu szkół średnich, gimnazjów i podstawówek z powiatu wadowickiego
To największe szkolne zawody sportowe w naszym powiecie

Kilkuset uczniów z kilkudziesięciu szkół średnich, gimnazjów i podstawówek z powiatu wadowickiego wystartowało w środę (04.10) w jesiennych biegach przełajowych. To największe szkolne zawody sportowe w naszym powiecie.

Areną zmagań był jak zwykle stadion Skawy Wadowice. Dzieciaki ze szkół podstawowych oraz gimnazjaliści biegali indywidualnie. Młodzież z powiatowych szkół średnich rywalizowała w 10-osobowych sztafetach. Każda z zawodniczek miała do pokonania 1000 metrów, z kolei każdy z zawodników – 1500 metrów. Walka sztafet toczyła się o dwa pierwsze miejsca, gwarantujące awans do etapu wojewódzkiego, który w już w przyszłą środę (11.10) zostanie rozegrany w Nowym Targu.

W sztafecie kobiet zwyciężyło andrychowskie Liceum przed CKZiU nr 1 w Wadowicach "Tischner" i Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej. Z kolei w rywalizacji mężczyzn wygrali uczniowie kalwaryjskiego ZSiPO przed LO Andrychów oraz CKZiU Nr 2 w Wadowicach.

Warto tutaj podkreślić, że po raz pierwszy w zawodach międzyszkolnych udział wzięły utworzone od 1 września br. trzy Centra Ksztalcenia Zawodowego i Ustawicznego, a połączone w jedną szkołę – Budowlanka i Mechanik nie walczyły już między sobą, ale rywalizowały w jednej drużynie jako CKZiU Nr 2, zajmując trzecie miejsce w sztafecie męskiej.

Po wyczerpujących biegach przyszedł czas na nagrody. W imieniu władz Powiatu Wadowickiego puchary oraz dyplomy uczniom szkół średnich wręczali przewodniczący komisji oświaty, kultury i promocji Marek Cimer oraz koordynator ds. sportu w powiecie wadowickim Jan Szewczyk.

Mistrzostwa w biegach przełajowych rozpoczęły tegoroczne zmagania szkolne w Małopolskim Systemie Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży. Przed nami jeszcze wiele zawodów m.in. w piłce nożnej, siatkówce, koszykówce, piłce ręcznej, a nawet w narciarstwie alpejskim.

Licealiada kobiet:
1.    1 LO w Andrychowie
2.    CKZiU Nr 1 w Wadowicach
3.    ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej
4.    ZS im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej
5.    CKZiU Nr 2 w Wadowicach
6.    I LO w Wadowicach
7.    ZS Nr 2 w Andrychowie

Licealiada mężczyzn:
1.    ZSiPO w Kalwarii Zebrzydowskiej
2.    1 LO w Andrychowie
3.    CKZiU Nr 2 w Wadowicach
4.    ZS im. KEN w Kalwarii Zebrzydowskiej
5.    ZS Nr 2 w Andrychowie
6.    I LO w Wadowicach
7.    CKZiU w Andrychowie
8.    ZS CKU w Radoczy
9.    CKZiU Nr 1 w Wadowicach

(AS)
(zdjęcie: Starostwo Powiatowe w Wadowicach)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.