Niedawno powstały Klub  Kolarskie Peleton Wadowice zorganizował zawody w kolarstwie szosowym "Indywidu
Na kolarkach pod górkę do Ponikwi. Kto okazał się najszybszy?

Niedawno powstały Klub  Kolarskie Peleton Wadowice zorganizował zawody w kolarstwie szosowym "Indywidualna jazda na czas Czartak – Ponikiew". Kto okazał się najlepszy na tej 6,5 km trasie z 29 kolarzy, którzy spróbowali na niej swoich sił?

Powstanie w tym roku Klubu Kolarskiego Peleton Wadowice przyczyniło się do zwiększenia popularności kolarstwa szosowego na terenie naszego powiatu. Codzienny widok kolarza, czy nawet całej grupy kolarzy jeżdżącej po lokalnych drogach jest już normą. Każdy z nich ma swoje miejsca, gdzie trenuje, sprawdza swoje przygotowanie do zawodów, czy też po prostu jeździ dla przyjemności.

I właśnie w jednym z takich miejsc, właśnie z inicjatywy tego klubu, odbyły się w sobotę (30.09) zawody w kolarstwie szosowym "Indywidualna jazda na czas Czartak – Ponikiew". Trasa, której start był umiejscowiony przy Restauracji i Pizzerni "Czartak", a meta na końcu drogi asfaltowej w Ponikwi,  miała długość  6,5 km. Jej trudność polegała na tym, że zawodnik jedzie cały czas pod górę, a im bliżej mety tym bardziej zwiększa się nastromienie.

Do rywalizacji w kategorii OPEN stanęło 29 kolarzy (28 mężczyzn i 1 kobieta) z powiatu wadowickiego i oświęcimskiego. Startując pojedynczo w jednominutowych odstępach czasu starali się jak najszybciej pokonać dystans. Z najlepszym czasem na mecie zameldował się Piotr Szafraniec (czas 12 minut 35 sekund) przed Pawłem Mamcarczykiem (13 minut 12 sekund) i Przemysławem Michalcem (13 minut i 36 sekund).

Po przejechaniu linii mety na każdego zawodnika czekał pamiątkowy medal, a dla zwycięzców zasłużone puchary.

(MG)
(zdjęcia: Klub Kolarski Peleton Wadowice)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

+8 #1 Bogusław 2017-10-03 17:48
Więcej zdjęć dostępnych na facebooku - Peleton Wadowice, zapraszamy do oglądania.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.