Mimo deszczowej pogody, tegoroczny Bieg po Serce Zbója okazał się sukcesem. W imprezie wzięło udzia
Bieg po Serce Zbója udany. Zebrano ponad 20 tysięcy złotych!

Mimo deszczowej pogody, tegoroczny Bieg po Serce Zbója okazał się sukcesem. W imprezie wzięło udział ponad tysiąc osób. Dla chorego na ostrą aplazję szpiku Oliwierka z Zagórnika zebrano ponad 20 tysięcy złotych!

W niedzielę (17.09) w centrum Andrychowa odbyła się już po raz piąty impreza charytatywna pod nazwą Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki. Pojawiło się na niej ponad pół tysiąca osób. Jest to impreza wyjątkowa ponieważ uczestniczyć może w niej każdy bez względu na wiek, stan zdrowia czy też sprawność fizyczną. Organizatorzy wyznaczają dwie trasy: trasa piesza, którą można pokonywać w dowolnym tempie, spacerem, biegiem, pojedynczo lub w grupie oraz trasa rowerowa przeznaczona jest dla rowerzystów jak również dla osób poruszających się na deskorolce, rolkach czy hulajnodze. Nie liczy się czas przebycia tych tras lecz ilość pokonanych okrążeń. Zawodnicy z największą liczbą serc w swojej kategorii wiekowej otrzymują atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów.

Za każde okrążenie wykonane przez uczestnika zawodów Bank Spółdzielczy ABS wpłaca na konto fundacji 10 groszy. W tym roku zbierano na pomoc dla chorego 6-letniego Oliwiera z Zagórnika, u którego zdiagnozowano ostrą aplazję szpiku.

Dlatego podczas tegorocznego biegu chcielibyśmy zebrać pieniądze na dostosowanie pokoju Oliwiera do sterylnych warunków, w których musi przebywać przed i po przeszczepie, na dojazdy do szpitala, leczenie i pomoc terapeutyczną — informowali organizatorzy.

Jak poinformowali organizatorzy, podczas imprezy zarejestrowało się 1009 uczestników, którzy zdobyli 13350 okrążeń co dało 1 335,00 zł od ABS Bank Spółdzielczy w Andrychowie. Łączna kwota (przelewy, wpłaty do puszek i kwota za okrążenia) to 20 611,64 zł, 24,50 euro, 1 korona czeska i 1 lipa chorwacka.

Najlepsze wyniki V Biegu po Serce Zbója spod Złotej Górki:

Dzieci:
Kategoria rowerowa: Bartłomiej Bury – 82 okrążenia
Kategoria piesza: Adrianna Susfał – 20 okrążeń

Młodzież:
Kategoria rowerowa: Klaudia Powroźnik – 80 okrążeń
Kategoria piesza: Tomasz Jończy, Kamil Kiszka – ex aequo 40 okrążeń

Kobiety:
Kategoria rowerowa: Izabela Michałowska – 105 okrążeń
Kategoria piesza: Renata Matyszkowicz – 32 okrążenia

Mężczyźni:
Kategoria rowerowa: Marcin Więckowski – 105 okrążeń
Kategoria piesza: Tomasz Ruła – 53 okrążenia

Najmłodszy uczestnik: Julia Szatanik (urodzona  30 czerwca 2017)
Najstarszy uczestnik: Józef Kobielus (71 lat).

Statuetki zbója za największą ilość okrążeń otrzymali Izabela Michałowska i Marcin Więckowski (kategoria rowerowa: ex aequo 105 okrążeń) oraz Tomasz Ruła (kategoria piesza: 53 okrążenia).

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 KRAKUS 2017-09-20 09:52
TEZ MIAŁEM STARTOWAC ,ALE BRZUCH MI PO PIWIE URUSL I NIE- DA -RADY
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.