Adam Jamiński z Tychów okazał się zwycięzcą 38. Biegu Powsinogi.  Najszybsza z kobiet była Sylwia
38. Bieg Powsinogi za nami. Kto okazał się najszybszy?

Adam Jamiński z Tychów okazał się zwycięzcą 38. Biegu Powsinogi.  Najszybsza z kobiet była Sylwia Byrska z Rokowa.  W tej edycji na wszystkich dystansach wzięło udział około 600 osób.

To była impreza tak naprawdę dla każdego. Każdy, kto tylko miał minimum chęci, mógł w niedzielę (17.09) wziąć udział w 38. Biegu Powsinogi: najstarszej podbeskidzkiej imprezy biegowej z wielkimi tradycjami. W tym roku, podobnie jak w  poprzednich latach, zmieniła ona nieco swoją formułę: organizator - ognisko TKKF "Leskowiec" w Wadowicach zmieniło długość biegu głównego z 15 km na 21,097 km czyli do dystansu półmaratonu. Mimo niezbyt sprzyjającej pogody, w głównym dystansie wystartowało ponad 50 osób. Nie zabrakło wydarzeń towarzyszących: gier i zabaw rodzinnych i dmuchańców

Malownicza trasa wadowickiego półmaratonu prowadziła przez kilka miejscowości: Wadowice - Gorzeń Dolny - Gorzeń Górny – Koziniec - Świnną Porębę, Jaroszowice – Wadowice. Trasa prowadziła w bezpośrednim sąsiedztwie atrakcji turystycznych regionu m. in. dworek Emila Zegadłowicza, ponadto malowniczy odcinek trasy w Świnnej Porębie. Nie zabrakło trudnych odcinków.

Najszybszym zawodnikiem 38. Biegu Powsinogi okazał się Adam Jamiński (Tychy) z czasem 01:14:46, drugi był Mateusz Wolnik (Lyski) z czasem 01:15:07, zaś trzeci Józef Koźmiński (Kozy) z czasem 01:19:19. W półmaratonie najszybsza z kobiet okazała się Sylwia Byrska z Rokowa z czasem 01:29:13, druga była Anna Rozmus (Kozy)z czasem 01:50:49 zaś trzecia na metę przybiegła Dorota Kłaput (Wadowice) z czasem 02:03:06.

W biegach we wszystkich dystansach wzięło udział około 600 osób. Każdy chyba znalazł trasę dla swojego wieku i swoich możliwości: od przedszkolaka do seniora. Największą frajdę miały oczywiście maluchy i najmłodsi na dystansach 50, 100, 200 i 400 metrów. Emocji było sporo. W nagrodę za udział w tych biegach czekały dyplomy i drobne upominki. Łącznie z rodzicami, opiekunami, widzami i gośćmi, na stadionie wadowickiej Skawy przewinęło się ponad tysiąc osób.  Najmłodszymi uczestnikami biegu była Amelia Jarguz oraz Jan Kwarciak, zaś najstarszymi Anna Rozmus i Mieczysław Garbień.

Przypomnijmy, że Bieg Powsinogi to jeden z najstarszych biegów w Polsce. Jego historia sięga 1979 roku, kiedy TKKF Leskowiec zorganizował Bieg Wadowiczan, który od 1980 przekształcił się w znany wszystkim Bieg Powsinogi: coroczną imprezę rekreacyjno-biegową o zasięgu ogólnopolskim. Zawsze we wrześniu bez względu na pogodę, na stadionie MKS Skawa startują zawodnicy we wszystkich grupach wiekowych. Od samego początku impreza ta była wielkim wydarzeniem sportowym, który trwale zapisał się w pamięci mieszkańców Wadowic i okolic.

Szczegółowe wyniki 38. Biegu Powsinogi TUTAJ.(Marcin Guzik)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.