OSP Lachowice zorganizowała kolejne  manewry ratowniczo-gaśnicze. W poprzednich latach OSP Wieprz dwa
Ochotnicy z Wieprza tym razem poza podium. Za to mieli najlepszego kierowcę

OSP Lachowice zorganizowała kolejne  manewry ratowniczo-gaśnicze. W poprzednich latach OSP Wieprz dwa razy z rzędu okazał się najlepszą drużyną zawodów, tym razem wylądowali poza podium ale i tak okazali się najlepszą ekipą z naszego powiatu.

W weekend w Suchej Beskidzkiej odbyły się kolejne, trzecie już Podbabiogórskie Zawody Ratowniczo-Gaśnicze  organizowane przez Ochotniczą Straż Pożarną w Lachowicach (powiat suski). Wzięły w nich udział 23 jednostki OSP z naszego regionu. Powiat wadowicki reprezentowały drużyny OSP Wieprz, OSP Mucharz, OSP Inwałd, OSP Przybradz, OSP Frydrychowice i OSP Gierałtowice.

Strażacy mieli do wykonania kilka  trudnych konkurencji, realizowanych według przygotowanych przez organizatorów scenariuszy. Było to m.in. gaszenie pożaru domu, udzielanie pomocy poszkodowanym w wypadku drogowym oraz rodzącej kobiecie czy wyciąganie ze studni przysypanego po pas człowieka i ratowanie osoby przysypanej przez rumowisko. Sposób obsługi tych zdarzeń i zachowanie strażaków, przestrzeganie procedur, sprawność akcji ratowniczej – to wszystko było oceniane przez komisję konkursową.

Niestety, nie udało nam się obronić po raz trzeci, tytułu najlepszej drużyny zawodów. Od Pana Macieja Kobielusa, otrzymaliśmy statuetkę, dla najlepszej drużyny w zadaniach medycznych z pow. Wadowickiego. Nie zawiódł również nasz kolega, Krystian Kołaczyk, który został najlepszym kierowcą zawodów — relacjonują druhowie z OSP Wieprz, którzy tym razem znaleźli się poza podium, będąc jednocześnie najlepszą drużyną z powiatu wadowickiego.

Wyniki rywalizacji strażaków:
1. OSP Bestwina
2. OSP Sucha Beskidzka Miasto
3. OSP Kurów
4. OSP Wieprz
5. OSP Czechowice - Dziedzice oraz OSP Porąbka
7. OSP Kobiernice
8. OSP Kryspinów
9. OSP Maków Podhalański, OSP Kuków, OSP Zawoja Centrum
12. OSP Kamienica
13. OSP Mników
14. OSP Mucharz
15. OSP Gilowice
16. OSP Lachowice
17. OSP Inwałd
18. OSP Gierałtowice
19. OSP Las
20. OSP Maków Dolny
21. OSP Przybradz
22. OSP Międzybrodzie Bialskie (jednostka wycofała się w trakcie zawodów z powodu udziału w akcji poszukiwawczej)
23. OSP Frydrychowice (jednostka  wycofała się w trakcie zawodów z powodu choroby jednego z zawodników)

(AS)
(zdjęcie: OSP Wieprz)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.