Już wkrótce 38. edycja jednego z najstarszych biegów w Polsce: Biegu Powsinogi. W tym roku ta sportowa
Bieg Powsinogi wystartuje po raz 38! Kto bierze udział?

Już wkrótce 38. edycja jednego z najstarszych biegów w Polsce: Biegu Powsinogi. W tym roku ta sportowa impreza po raz szósty wystartuje z półmaratonem jako biegiem głównym. Weźmiecie udział?

Bieg Powsinogi to jeden z najstarszych biegów w Polsce. Jego historia sięga 1979 roku, kiedy TKKF Leskowiec zorganizował Bieg Wadowiczan, który od 1980 przekształcił się w znany wszystkim Bieg Powsinogi: coroczną imprezę rekreacyjno-biegową o zasięgu ogólnopolskim. Zawsze we wrześniu bez względu na pogodę, na stadionie MKS Skawa startują zawodnicy we wszystkich grupach wiekowych. Od samego początku impreza ta była wielkim wydarzeniem sportowym, który trwale zapisał się w pamięci mieszkańców Wadowic i okolic. Od 1984 roku wadowicki Bieg Powsinogi został włączony do ogólnopolskiego rankingu biegów masowych,a w roku 1993 uzyskał rangę imprezy międzynarodowej i trasa biegu głównego otrzymała atest PZLA. W latach swojej największej świetności corocznie w zawodach na wszystkich dystansach uczestniczyło około 3 000 startujących. Zresztą biegu nie trzeba mieszkańcom naszego miasta specjalnie przedstawiać: chyba każdy, czy to w szkole podstawowej czy średniej brał w nim udział.

Zobacz: Bieg Powsinogi. Jak to wyglądało kiedyś?

Tegoroczny, już 38. Ogólnopolski Bieg Powsinogi odbędzie się już w niedzielę (17.09) i jak zawsze, bez względu na warunki atmosferyczne rozpocznie się o 11:07.  Bieg przeznaczony jest zarówno dla dzieci i młodzieży szkolnej, którzy będą mogli zmierzyć się na dystansach krótkich (50 m – 1,5 km), biegaczy dystansów długich (5 km, 21,097 km) oraz dla rodzin które wezmą udział m. in. w Sztafecie Rodzinnej i wielu innych konkurencjach.

Bieg Powsinogi po raz szósty wystartuje z Biegiem Głównym Półmaratonem  na dystansie 21,097 km. Bieg jest objęty rankingiem Klubu Biegacza PZLA, od roku 1993 roku ma zasięg międzynarodowy, natomiast w 2012 roku dołączył do elitarnej rodziny biegów maratońskich. Dzięki temu Wadowice na mapie biegowej Polski stoją na równi w szeregu z takimi miastami jak Poznań, Warszawa, Toruń, Gniezno, Rybnik, Inowrocław, czy Żywiec.  całą pewnością czyste powietrze, widoki które oferuje Beskid Mały, a także rodzinna atmosfera zawodów przypadną niejednemu biegaczowi do gustu.

Jak sama nazwa wskazuje, Bieg Powsinogi prowadzi przez kilka miejscowości tj.: Wadowice - Gorzeń Dolny - Gorzeń Górny – Koziniec - Świnną Porębę, Jaroszowice – Wadowice. Trasa prowadzi w bezpośrednim sąsiedztwie atrakcji turystycznych regionu m. in. Dworek Emila Zegadłowicza; ponadto malowniczy odcinek trasy w Świnnej Porębie uraczy zawodników widokiem na zalane jezioro, które już w najbliższych lata będzie niewątpliwie największą atrakcją okolic. Z całą pewnością czyste powietrze, widoki które oferuje Beskid Mały, a także rodzinna atmosfera zawodów przypadną niejednemu biegaczowi do gustu.

Przewidziane są również liczne atrakcje dla osób które zjawią się 17 września na stadionie Skawy.

Miło nam poinformować, że po raz kolejny portal WadowiceOnline.pl objął patronat medialny nad imprezą.

 

 

AKTUALIZACJA (PIĄTEK, 15 WRZEŚNIA 2017 15:10)

 

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 RURA 2017-09-08 23:22
Nawet rudy z karniszami poleci! Czymajcie kćuki :D
Cytować
+2 #2 biegacz 2017-09-14 18:23
te zawody to żenada. W biegu głównych zeszłego roku wystartowała około 30 osób.
To impreza to względem organizacyjnym katastrofa!!!. Podobne biegi mają w biegu głównym po kilkaset startujących (Skawina - 1000 osób). Także wadowickie leśne dziadki dla własnego ego praktycznie uśmierciły te poniekąd znane zawody
Cytować
+2 #3 zenek 2017-09-15 18:57
ale ci się pieprzy
Cytować
+3 #4 Rob 2017-09-15 19:11
A, na stronie płaszczycy o biegu w Andrychowie w tym dniu.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.