Na stadionie Skawy w Wadowicach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Poż
Stadion Skawy zamienił się w arenę strażackich zmagań. Kto okazał się najlepszy?

Na stadionie Skawy w Wadowicach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych. Wzięło w nich udział 7 drużyn z jednostek OSP z gminy Wadowice. Kto okazał się najlepszy?

W niedzielę (3.09) na  stadionie sportowym Miejskiego Klubu Sportowego "Skawa" w Wadowicach odbyły się Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Wadowice. W zawodach wzięło udział 7 drużyn z jednostek OSP Chocznia, OSP Kaczyna, OSP Klecza, OSP Ponikiew, OSP Stanisław Górny, OSP Wadowice oraz OSP Wysoka.

Zawody rozpoczęły się przemarszem kolumny startujących drużyn na płytę boiska, którą poprowadził komendant gminny druh Adam Kociołek. Raport przyjął zastępca komendanta powiatowego PSP w Wadowicach mł. bryg. mgr inż. Wojciech Grzybczyk. Na polecenie druha Adama Kociołka nastąpiło podniesienie flagi państwowej na maszt i odegranie hymnu państwowego przez połączoną orkiestrę OSP Klecza i OSP Chocznia.

Pomimo deszczowej pogody zawody rozgrywane były w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza 7 x 50 metrów z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe. Sędzia główny zawodów druh Andrzej Strzeżoń stwierdził, iż zawody zostały zorganizowane w sposób prawidłowy, zgodnie z regulaminem zawodów sportowo-pożarniczych OSP. Podczas zawodów do komisji sędziowskiej nie wpłynęły żadne protesty.

Klasyfikacja generalna zawodów:
1. OSP Ponikiew
2. OSP Stanisław Górny
3. OSP Klecza
4. OSP Chocznia
5. OSP Kaczyna
6. OSP Wysoka
7. OSP Wadowice

Na zakończenie zawodów druh Mieczysław Stopa członek Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Wadowicach,  Z-ca Komendanta Powiatowego PSP w Wadowicach mł. bryg. mgr inż. Wojciech Grzybczyk oraz Beata Mamcarczyk, kierownik  Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Wadowicach wręczyli zwycięskim drużynom oraz wszystkim startującym jednostkom puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego.

Następnie wszyscy startujący oraz przybyli goście zostali zaproszeni na tradycyjną strażacką grochówkę.

(OSP Klecza)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

-10 #1 wadowicka osp 2017-09-05 20:54
Osp Wadowice Wstyd! Ostatnie miejsce?!
Masakra
Cytować
+1 #2 jan 2017-09-07 18:28
zawody były trochę nie równo oceniane ale to już nie dopatrzenie sędziów (mam na myśli osp klecze i nie prawidłowe ubranie odznaczenia co nie skutkowało kara) a czasy byly naprawde wyrównane
gratuluje zawodnikom
Cytować
0 #3 kriss 2017-09-09 12:29
Cytuję wadowicka osp:
Osp Wadowice Wstyd! Ostatnie miejsce?!
Masakra

A dlaczego? Ktoś jest pierwszy, a ktoś innym jest ostatni! Normalna sprawa.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.