W Wadowicach odbędzie się Bieg Dobroczynności Veritatis Splendor. Jego trasa poprowadzi wadowickimi ul
Biegacze Biegu Dobroczynności przemkną wadowickimi ulicami. Można się jeszcze zapisać

W Wadowicach odbędzie się Bieg Dobroczynności Veritatis Splendor. Jego trasa poprowadzi wadowickimi ulicami, którymi kiedyś przechadzał się papież Jan Paweł II. Organizatorzy wydarzenia już dziś przyjmują zgłoszenia do udziału, a każde zgłoszenie to cegiełka na cele charytatywne.

To będzie niezwykłe, sportowe wydarzenie. W sobotę 16 września w Wadowicach odbędzie się Bieg Dobroczynności Veritatis Splendor. Jego trasa poprowadzi wadowickimi ulicami, którymi kiedyś przechadzał się papież Jan Paweł II. Organizatorzy wydarzenia już dziś przyjmują zgłoszenia do udziału, a każde zgłoszenie to cegiełka na cele charytatywne.

Początek i meta 5-kilometrowego biegu będą ulokowane przy placu Jana Pawła II w Wadowicach, na ulicy Mickiewicza. Oprócz biegu głównego, w którym może wziąć udział każdy kto skończył 16 lat, przygotowano  także "Bieg Krasnala" dla dzieci w wieku 3-7 lat (dystans 200 metrów). Każdy uczestnik może liczyć na pakiet startowy, w którym znajdą się: pamiątkowy medal, koszulka i posiłek regeneracyjny. Nie zabraknie również wadowickiej kremówki.

Koszt za udział w biegu to 30 zł (dla osób dorosłych, pod warunkiem zapisu do 14 września). Połowa z tej kwoty zostanie przeznaczona na cele charytatywne. Dzieci uczestniczą w biegu bezpłatnie.  

Wydarzenie jest częścią Targów Dobroczynności Veritatis Splendor, które od 14 do 17 września po raz pierwszy odbędą się w Krakowie. W ramach targów w stolicy Małopolski pojawią się przedstawiciele 40 organizacji pozarządowych z całego świata, a także pochodząca z Ugandy siostra Rosemary Nyirumbe - laureatka Nagrody im. Jana Pawła II Veritatis Splendor. Organizatorami wydarzenia są Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie oraz Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław.

Regulamin, zapisy oraz więcej informacji na stronie wydarzenia www.nagrodaveritatissplendor.pl oraz na Facebooku.

(AS)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.