Po raz piąty w Andrychowie odbędzie się Bieg po Serce Zbója. Wystartować w nim może każdy. Impreza
Po raz piąty w Andrychowie charytatywny Bieg po serce Zbója

Po raz piąty w Andrychowie odbędzie się Bieg po Serce Zbója. Wystartować w nim może każdy. Impreza ma charakter charytatywny: po raz kolejny pieniądze zbierane będą dla ciężko chorego dziecka z gminy Andrychów.

W niedzielę (17.09) w centrum Andrychowa odbędzie się już po raz piąty impreza charytatywna pod nazwą Bieg po Serce Zbója spod Złotej Górki.

Jest to impreza wyjątkowa ponieważ uczestniczyć może w niej każdy bez względu na wiek, stan zdrowia czy też sprawność fizyczną. Organizatorzy wyznaczają dwie trasy: trasa piesza, którą można pokonywać w dowolnym tempie, spacerem, biegiem, pojedynczo lub w grupie oraz trasa rowerowa przeznaczona jest dla rowerzystów jak również dla osób poruszających się na deskorolce, rolkach czy hulajnodze. Nie liczy się czas przebycia tych tras lecz ilość pokonanych okrążeń. Zawodnicy z największą liczbą serc w swojej kategorii wiekowej otrzymują atrakcyjne nagrody ufundowane przez sponsorów.

W czasie biegu na Placu Mickiewicza co roku organizowana jest też zbiórkę pieniężną. bo jest to impreza charytatywna. Liczy się każdy grosz, ponieważ zebrana kwota będzie przekazana na leczenie 6-letnego Oliwiera z Zagórnika, u którego zdiagnozowano ostrą aplazję szpiku. Najskuteczniejszą metodą leczenia jest przeszczepienie szpiku. Jednak znalezienie niespokrewnionego dawcy jest bardzo trudne i czasochłonne. Czekając na przeszczep Oliwier musi przebywać w sterylnych warunkach i unikać kontaktu z osobami chorymi. Higiena i czystość są w jego przypadku podstawowym warunkiem powodzenia w walce z chorobą.

W ubiegłym roku łączna liczba uczestników i kibiców wyniosła ponad 1200 osób. Dzięki nim zebrano 15 579,34 złotych. Całą kwotę przekazano 12-letniemu Tomkowi, który 13 lutego 2016 roku uległ nieszczęśliwemu wypadkowi wskutek czego 80% jego ciała uległo poparzeniu. Warto dodać, że organizatorzy 2013 roku dzięki Biegowi po serce Zbója spod Złotej Górki na cele charytatywne przekazali łącznie 49 656,40 złotych.

Dlatego podczas tegorocznego biegu chcielibyśmy zebrać pieniądze na dostosowanie pokoju Oliwiera do sterylnych warunków, w których musi przebywać przed i po przeszczepie, na dojazdy do szpitala, leczenie i pomoc terapeutyczną — informują organizatorzy.

Konto dla wpłat na pomoc dla Oliwiera:
73 1240 4197 1111 0010 6485 6853
Fundacja „Promyczek", ul. Starowiejska 17 A
34-120 Andrychów z dopiskiem „Dla Oliwiera"

W organizację imprezy zaangażowani są liczni wolontariusze (około 70 osób) z lokalnych szkół średnich, harcerze z andrychowskiej chorągwi ZHP, instytucje samorządowe i lokalne stowarzyszenia.

 

Plan zawodów Bieg o Serce Zbója:
11.00 - Otwarcie biura zawodów
11.30 - Rozgrzewka z Jakub Wenda – Kołcz Kuba
12.00 - Wręczenie statuetek dla wybitnych sportowców z Gminy Andrychów
- Uroczyste rozpoczęcie Biegu po Serce Zbója spod Złotej Górki.
- Pierwsze okrążenie na trasie pieszej – uczestnicy pokonywać je będą w towarzystwie Miejskiej Orkiestry Dętej Andropol.
12.00 – 16.00
- uczestnicy pokonują trasę wybraną techniką: spacerem, biegiem, na rowerze, hulajnodze, deskorolce lub rolkach
- punkty: animacji, warsztatów dla dzieci, aktywności fizycznych
- zbiórka pieniężna mająca na celu wsparcie Oliwiera z Zagórnika
- koncerty zespołów muzycznych
16.00 -17.00
- zakończenie biegu
- przekazanie nagród dla zwycięzców
- podziękowania

 

AKTUALIZACJA (SOBOTA, 16 WRZEŚNIA 2017 13:15)

 

(MG)

NAPISZ DO NAS: kontakt@wadowiceonline.pl

Komentarze   

0 #1 Sylwia 2017-09-19 19:46
O tym biegu było głośno nawet na termach :)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Redakcja portalu WadowiceOnline.pl informuje, że nie odpowiada za treść komentarzy użytkowników. Komentarze o charakterze gróźb, personalne ataki oraz komentarze zakłócające dyskusję (trolling, spam) będą usuwane.